OFICJALNIE: Zmiana trenera w HSV

OFICJALNIE: Zmiana trenera w HSV
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: Hamburger SV

Drugoligowy Hamburger SV dokonał roszady na ławce trenerskiej zespołu.

Szkoleniowcem zespołu przestał być Christian Titz, który posadę te sprawował od marca bieżącego roku. 47-latek co prawda wraz z zespołem z Hamburga po raz pierwszy w jego historii spadł do drugiej ligi, jednak klubowe władze uznały, iż dadzą mu szansę kontynuowania swojej myśli szkoleniowej mającej doprowadzić popularnych „Die Rothosen” do jak najszybszego powrotu w szeregi pierwszoligowców.

Wraz z kolejnymi miesiącami spędzonymi na zapleczu Bundesligi, HSV prezentowało się jednak na boisku coraz gorzej. Skutkiem tego zamiast pewnego kroczenia w kierunku awansu ekipa z północnych Niemiec zajmuje dziś piątą pozycję w tabeli mając na koncie tak haniebne rezultaty, jak m.in. domowa porażka z Jahn Regensburg (0-5).

- Naszym obowiązkiem jest odpowiednie reagowanie na aktualną dyspozycję zespołu na boisku. Niestety, doszliśmy do wniosku, iż nie zostały podjęte kroki zmierzające w kierunku rozwoju drużyny przez co wzrosło ryzyko niepowodzenia zrealizowania zamierzonych przed sezonem celów – argumentował decyzję o zwolnieniu Titza dyrektor sporty klubu – Ralf Becker.

Niemal natychmiast mianowano następcę ustępującego szkoleniowca, w którego buty wskoczył Hannes Wolf. 37-latek już raz z pozytywnym rezultatem podjął się podobnego zadania, kiedy to w sezonie 2016-17 po zaledwie roku przerwy awansował do pierwszej ligi z innym zasłużonym dla niemieckiego futbolu zespołem – VfB Stuttgart.

Władze klubu liczą więc, iż pochodzący z Bochum szkoleniowiec zdoła ponownie wywiązać się z powierzonej mu misji i w błyskawicznym czasie poprawi wyniki odnoszone przez zespół z Volksparkstadion.

Młody szkoleniowiec z nowym pracodawcą związał się umową pozostającą w ważności do 30 czerwca 2020 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy