Oficjalnie: Zmiany w Chinach. Rząd ma dość!

Oficjalnie: Zmiany w Chinach. Rząd ma dość!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Chiński ZPN

Chiński Związek Piłki Nożnej potwierdził zmiany w przepisach, ograniczające liczbę obcokrajowców.

Dotychczas w kadrze każdego klubu Chinese Super League mogło znaleźć się czterech obcokrajowców z całego świata i dodatkowo jeden Azjata, na boisku z kolei trzech „obieżyświatów” i jeden Azjata. Od teraz znika specjalny status zawodników z Azji, a na boisku ŁĄCZNIE może pojawić się tylko trzech obcokrajowców. Dodatkowo wprowadzony zostaje zapis o konieczności obecności zawodników poniżej 23. roku życia pochodzenia chińskiego – jednego na boisku, dwóch w kadrze meczowej.

O ile te nagle i niespodziewanie wprowadzone zmiany niespecjalnie wpływają na wielkie transfery piłkarzy z uznanymi nazwiskami (jak Oscar czy Hulk), to momentalnie zmienia się pozycja Azjatów, którzy w większości wypadną poza kadry swoich drużyn. 

Według nieoficjalnych informacji wszystko to przez rosnącą irytację w chińskim rządzie, któremu nie spodobał się brak gospodarności przy wydatkach klubów piłkarskich. Cóż z tego, że część z wielkich transferów była wręcz wynikiem działań regionalnych urzędników - ich osobistej motywacji względem lokalnych biznesmenów... 

Komunikat zawiera nie tylko informację o zmianie przepisów ograniczających liczbę obcokrajowców, ale też zapowiedź małej rewolucji. „W związku z ostatnimi irracjonalnymi inwestycjami klubów, wysokimi kwotami transferowymi w kraju czy przy międzynarodowych transferach graczy i ich ogromnych pensjach, wprowadzony zostanie szereg działań i inicjatyw w celu standaryzowania działalności klubów” - możemy przeczytać w oświadczeniu. Długoterminowym celem poprawek ma być jak najlepszy rozwój lokalnej ligi.

O ile można dyskutować nad sensownością zmian, to z pewnością przychodzą one w bardzo dziwnym momencie, gdyż większość klubów skompletowała już swoje kadry na sezon 2017.
Więcej na temat: Oficjalnie Prawo transferowe Chiny

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy