Oficjalnie: Zmiany w Chinach. Rząd ma dość!

Oficjalnie: Zmiany w Chinach. Rząd ma dość!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Chiński ZPN

Chiński Związek Piłki Nożnej potwierdził zmiany w przepisach, ograniczające liczbę obcokrajowców.

Dotychczas w kadrze każdego klubu Chinese Super League mogło znaleźć się czterech obcokrajowców z całego świata i dodatkowo jeden Azjata, na boisku z kolei trzech „obieżyświatów” i jeden Azjata. Od teraz znika specjalny status zawodników z Azji, a na boisku ŁĄCZNIE może pojawić się tylko trzech obcokrajowców. Dodatkowo wprowadzony zostaje zapis o konieczności obecności zawodników poniżej 23. roku życia pochodzenia chińskiego – jednego na boisku, dwóch w kadrze meczowej.

O ile te nagle i niespodziewanie wprowadzone zmiany niespecjalnie wpływają na wielkie transfery piłkarzy z uznanymi nazwiskami (jak Oscar czy Hulk), to momentalnie zmienia się pozycja Azjatów, którzy w większości wypadną poza kadry swoich drużyn. 

Według nieoficjalnych informacji wszystko to przez rosnącą irytację w chińskim rządzie, któremu nie spodobał się brak gospodarności przy wydatkach klubów piłkarskich. Cóż z tego, że część z wielkich transferów była wręcz wynikiem działań regionalnych urzędników - ich osobistej motywacji względem lokalnych biznesmenów... 

Komunikat zawiera nie tylko informację o zmianie przepisów ograniczających liczbę obcokrajowców, ale też zapowiedź małej rewolucji. „W związku z ostatnimi irracjonalnymi inwestycjami klubów, wysokimi kwotami transferowymi w kraju czy przy międzynarodowych transferach graczy i ich ogromnych pensjach, wprowadzony zostanie szereg działań i inicjatyw w celu standaryzowania działalności klubów” - możemy przeczytać w oświadczeniu. Długoterminowym celem poprawek ma być jak najlepszy rozwój lokalnej ligi.

O ile można dyskutować nad sensownością zmian, to z pewnością przychodzą one w bardzo dziwnym momencie, gdyż większość klubów skompletowała już swoje kadry na sezon 2017.
Więcej na temat: Oficjalnie Prawo transferowe Chiny

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy