OFICJALNIE: Znamy drugiego beniaminka Premier League. Powrót po 22 latach przerwy, wielki sukces młodego menedżera fot. Gareth Evans/News Images/SIPA USA/PressFocus

Poznaliśmy drugiego beniaminka Premier League. Jest nim Ipswich Town, które zakończyło sezon Championship z dorobkiem 96 punktów.

Tydzień temu awans do Premier League zapewniło sobie Leicester City. W ten weekend bezpośrednią promocję na najwyższy angielski szczebel wywalczyła z kolei druga ekipa, a jest nią Ipswich Town. W sobotę drużyna pokonała Huddersfield Town 2:0 po bramkach Wesa Burnsa oraz Omariego Hutchinsona.

W trakcie całego sezonu Ipswich zanotowało o wiele mniej porażek od Leicester - ma ich na koncie tylko sześć. Do tego 28 razy wygrało i aż 12 razy zremisowało. W efekcie ma na koncie 96 punktów - jeden mniej od „Lisów” i zakończyło sezon na drugiej lokacie.

Klub z Portman Road wraca do Premier League po 22 latach przerwy. Zaliczył drugi awans z rzędu, bo w rozgrywkach 2022/2023 rywalizował jeszcze w League One.

Menedżerem drużyny jest Kieran McKenna. 37-latek, który w przeszłości pracował na różnych stanowiskach w Tottenhamie czy Manchesterze United, odpowiada za odnoszone przez nią wyniki od grudnia 2021 roku.

W tym sezonie najwięcej bramek dla zespołu zdobyli w lidze 26-letni Nathan Broadhead oraz 27-letni Conor Chaplin, którzy trafili do siatki po 13 razy. Ten drugi dorzucił do tego 10 asyst.

Jednocześnie wiemy już, że w barażach o trzecie miejsce premiowane awansem do Premier League powalczą Leeds United, Southampton, West Bromwich Albion oraz Norwich City.

Więcej na temat: Oficjalnie Anglia Ipswich Town FC