OFICJALNIE: Znamy pierwszego beniaminka Ekstraklasy 2023/2024

OFICJALNIE: Znamy pierwszego beniaminka Ekstraklasy 2023/2024 fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Pierwszym beniaminkiem Ekstraklasy w sezonie 2023/2024 jest ŁKS Łódź, który zdobył punkt w meczu z Arką Gdynia.

Kibice „Rycerzów Wiosny” po trzech latach nieobecności na najwyższym ligowym szczeblu w końcu się doczekali. Ich ulubieńcy zapewnili sobie właśnie awans do Ekstraklasy.

W 32 kolejkach zespół uzbierał 62 punkty i to oznaczało, że potrzebuje raptem „oczka” w dwóch ostatnich spotkaniach, aby osiągnąć wymarzony sukces.

Zawodnicy prowadzeni przez Kazimierza Moskala nie kazali zbyt długo czekać swoim fanom. Już w pierwszym meczu zdobyli punkt i obejrzymy ich w Ekstraklasie podczas kampanii 2023/2024.

Arka Gdynia w trzynastej minucie wyszła na prowadzenie za sprawa trafienia Przemysława Stolca. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry remis łodzianom dał Mateusz Kowalczyk, 19-letni gracz środka pola.

ŁKS Łódź to pierwszy beniaminek rozgrywek. W przeszłości dwukrotnie zostawał on mistrzem kraju, wygrywał też Puchar Polski.

Legendami klubu są Marek Dziuba, Jan Tomaszewski czy Jerzy Sadek.

Bezpośredni awans do Ekstraklasy uzyska jeszcze jeden zespół. W tym momencie najbliżej celu jest wicelider - Ruch Chorzów. Cztery pozostałe ekipy z czołówki tabeli wezmą udział w barażach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy