Ole Gunnar Solskjær szczerze o transferze gwiazdora do Manchesteru United: Decyzja okazała się błędem

Ole Gunnar Solskjær szczerze o transferze gwiazdora do Manchesteru United: Decyzja okazała się błędem fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Theathletic.com

Były menedżer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjær ocenił powrót Cristiano Ronaldo na Old Trafford, który miał miejsce w 2021 roku.

Cristiano Ronaldo po raz pierwszy był związany z Manchesterem United między 2003 a 2009 rokiem. Do klubu wrócił w 2021, kiedy to zdecydował się na zakończenie przygody z Juventusem. Menedżerem „Czerwonych Diabłów” był wtedy Ole Gunnar Solskjær.

Współpraca między panami nie trwała długo. W listopadzie tego samego roku norweski szkoleniowiec opuścił Old Trafford. Ronaldo rozegrał pod jego wodzą 13 meczów i strzelił dziewięć goli.

Jak 50-latek wspomina jego transfer i końcówkę swojego pobytu w klubie?

- Przybycie Ronaldo? To decyzja, którą bardzo trudno było odrzucić i czułem, że musimy ją podjąć, ale okazała się błędna. Kiedy podpisał kontrakt, to wyglądało dobrze. Kibice poczuli to samo podczas meczu z Newcastle United (Ronaldo strzelił dwa gole w wygranym 4:1 spotkaniu - red.). Nadal był jednym z najlepszych strzelców na świecie, wyglądał mocno.

- Kiedy patrzyłem na terminarz, zapowiadał się decydujący okres: Manchester City, Liverpool i Tottenham oraz Leicester City na wyjeździe. Następnie Chelsea i Arsenal oraz mecze Ligi Mistrzów. Wszystko poszło przeciwko nam. Zaczęło się od Aston Villi u siebie (porażka 0:1 - red.) i niecelnego rzutu karnego w końcówce.

- Kiedy tworzysz grupę, wszyscy muszą ciągnąć wózek w tym samym kierunku. Gdy sprawy nie szły dobrze, widać było, że ego niektórych graczy wyszło na zewnątrz. Pokonaliśmy Tottenham przekonująco 3:0 na wyjeździe, ale potem przegraliśmy dwa mecze - przyznał Solskjær w rozmowie z Atheathletic.com.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer FC Barcelona zapowiedziała pierwszy zimowy transfer Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy