Olinga najmłodszym strzelcem bramki w historii La Ligi

Olinga najmłodszym strzelcem bramki w historii La Ligi fot. Transfery.info
Źródło: UEFA

Malaga pokonała na inagurację ligi Celtę 1-0, a zwycięskiego gola zdobył zaledwie 16-letni Fabrice Olinga.

Liczący sobie dokładnie 16 lat i 98 dni Kameruńczyk miał kilka dobrych okazji do zdobycia bramki dla swojej drużyny. Ostatecznie udało mu się „ukąsić” w 84. minucie, czym dał Maladze wygraną już w pierwszym meczu sezonu. Olinga zmienił w 59. minucie Sebastiana Fernandeza i zmiana ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Trener Malagi – Manuel Pellegrini nie słynie ze szczególnego zaufania do młodych graczy, zatem talent Olingi musiał mu zaimponować naprawdę wyjątkowo. Kameruńczyk swoją szansę wykorzystał i odpłacił się wzorcowo.

Poprzedni rekord należał do Ikera Muniaina z Bilbao i został ustanowiony w 2009 roku. Wynik Baska był gorszy o 191 dni.

Więcej na temat: Malaga CF Hiszpania