Olympique Lyon: Bruno Guimarães za 45 milionów euro

Olympique Lyon: Bruno Guimarães za 45 milionów euro fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Get French Football News

Bruno Guimarães znalazł się w kręgu zainteresowań Arsenalu. Olympique Lyon pożegna się ze swoim zawodnikiem tylko w przypadku spełnienia jednego z dwóch warunków - informuje Get French Football News.

Arsenal planuje w zimie zakup nowego pomocnika. Wszystko za sprawą rozpoczętego w styczniu Pucharu Narodów Afryki, na który wyjechał Thomas Partey i Mohamed Elneny, co znacząco ograniczyło możliwe opcje w środku pola. Na celowniku „Kanonierów” znalazł się wcześniej Arthur z Juventusu, a najnowszym kandydatem do wzmocnienia jest Bruno Guimarães.

Olympique Lyon byłby skłonny rozstać się z Brazylijczykiem, którego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. By tak się stało, spełniony musi zostać jeden z dwóch warunków.

Francuzi wyceniają swojego zawodnika na 45 milionów euro i właśnie tyle chcą otrzymać od potencjalnego kupca.

Jedna z opcji zakłada zatem bezpośrednią zapłatę wymaganej kwoty, natomiast druga umożliwia półroczne wypożyczenie z obowiązkową klauzulą wykupu.

Guimarães w obecnym sezonie jest podporą drużyny, która dotychczas zawodziła i w rozgrywkach Ligue 1 zajmuje zaledwie 11. miejsce. Brazylijczyk wystąpił w 19 ligowych meczach i zaliczył cztery asysty. Zagrał ponadto w pięciu spotkaniach w ramach fazy grupowej Ligi Europy.

Do Francji 24-latek przeniósł się w styczniu 2020 roku z rodzimego Athletico Paranaense. Kosztował wówczas 20 milionów euro.

Dla Olympique’u Lyon zagrał łącznie 69 razy i trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Selekcjoner reprezentacji Brazylii Tite regularnie powołuje Guimarãesa na ostatnie zgrupowania kadry. Dotychczas zaliczył on trzy występy w narodowych barwach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy