Olympique Lyon finalizuje transfer następcy Bruno Guimarãesa

Olympique Lyon finalizuje transfer następcy Bruno Guimarãesa fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano | Julien Maynard | L’Équipe

Olympique Lyon jest na etapie zamykania operacji z udziałem Tanguya Ndombele - podają Fabrizio Romano i Julien Maynard.

Jako że Giovani Lo Celso nie był zainteresowany przeprowadzką do Francji, a Paris Saint-Germain porzuciło pomysł zatrudnienia Tanguya Ndombele, o przechwycie pomyśleli „Les Gones”.

Rozmowy układają się na tyle dobrze, że 25-latek jest już w Lyonie. Czeka tam na ostateczne porozumienie, które będzie znakiem do rozpoczęcia testów medycznych i podpisania dokumentacji.

Według najnowszych wieści w trakcie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca przedstawiciel Ligue 1 pokryje większą część wynagrodzenia zawodnika, a jako że Francuz dołączył uprzednio do Tottenhamu Hotspur właśnie z OL, to konieczne będzie zapłacenie około trzech milionów euro. Roczna amortyzacja transferu wartego bez bonusów 60 milionów euro wynosi 12 milionów.

Obecnie kluby omawiają warunki ewentualnego wykupu, na co nalegała ekipa z Groupama Stadium.

Tym sposobem wszystko wskazuje na to, że po dwóch i pół roku Ndombele ponownie będzie występował nad Rodanem.

Przez ten czas rozegrał on w barwach „Kogutów” 91 spotkań, zdobył 10 bramek oraz zanotował 9 asyst.

***

Newcastle United przeprowadziło drugi największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Afera wokół Kamila Grabary narasta. Galatasaray zapowiada kontrofensywę Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Tyle zarabia Sonny Kittel w Rakowie Częstochowa. NIEZŁA SUMKA! Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” Michał Probierz z sensacyjnym powołaniem z Ekstraklasy? „Nie zdziwiłbym się” FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni FC Barcelona: Duet Joãów wyceniony. Trzeba sięgnąć głęboko do kieszeni Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Julian Nagelsmann wraca na ławkę trenerską Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Lechia Gdańsk mogła stracić trenera na rzecz... Arki Gdynia Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej Ranking UEFA: Polska umacnia swoją pozycję. Realizacja głównego celu coraz bliżej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy