Olympique Lyon finalizuje transfer następcy Bruno Guimarãesa

Olympique Lyon finalizuje transfer następcy Bruno Guimarãesa fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano | Julien Maynard | L’Équipe

Olympique Lyon jest na etapie zamykania operacji z udziałem Tanguya Ndombele - podają Fabrizio Romano i Julien Maynard.

Jako że Giovani Lo Celso nie był zainteresowany przeprowadzką do Francji, a Paris Saint-Germain porzuciło pomysł zatrudnienia Tanguya Ndombele, o przechwycie pomyśleli „Les Gones”.

Rozmowy układają się na tyle dobrze, że 25-latek jest już w Lyonie. Czeka tam na ostateczne porozumienie, które będzie znakiem do rozpoczęcia testów medycznych i podpisania dokumentacji.

Według najnowszych wieści w trakcie wypożyczenia ważnego do 30 czerwca przedstawiciel Ligue 1 pokryje większą część wynagrodzenia zawodnika, a jako że Francuz dołączył uprzednio do Tottenhamu Hotspur właśnie z OL, to konieczne będzie zapłacenie około trzech milionów euro. Roczna amortyzacja transferu wartego bez bonusów 60 milionów euro wynosi 12 milionów.

Obecnie kluby omawiają warunki ewentualnego wykupu, na co nalegała ekipa z Groupama Stadium.

Tym sposobem wszystko wskazuje na to, że po dwóch i pół roku Ndombele ponownie będzie występował nad Rodanem.

Przez ten czas rozegrał on w barwach „Kogutów” 91 spotkań, zdobył 10 bramek oraz zanotował 9 asyst.

***

Newcastle United przeprowadziło drugi największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy