Olympique Marsylia finalizuje wypożyczenie z Manchesteru City. Wysoka kwota wykupu

Olympique Marsylia finalizuje wypożyczenie z Manchesteru City. Wysoka kwota wykupu
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Olympique Marsylia wypracował pełne porozumienie z Manchesterem City w sprawie wypożyczenia Issy Kaboré. Piłkarz zjawi się dzisiaj na Lazurowym Wybrzeżu – donosi Fabrizio Romano.

21-latek z Burkina Faso na Etihad Stadium trafiał przed dwoma laty. Wówczas młody defensor został wykupiony za około 4,5 miliona KV Mechelen, po czym wrócił do belgijskiej ekipy w ramach wypożyczenia.

Poprzednią kampanię Kaboré spędził ponownie poza Anglią, grając dla pierwszoligowego ESTAC Troyes. W koszulce klubu znad Sekwany zanotował niezwykle udany okres – 32 występy i dwie asysty.

Piłkarz przywykł do regularnej gry na wysokim poziomie, a tego Manchester City nie mógł mu zagwarantować. Kolejny krótkoterminowy transfer wisiał więc w powietrzu.

Olympique Marsylia prowadził w tej sprawie rozmowy z „The Citizens”, które przebiegły dynamicznie. Wicemistrz Francji dopiął wszelkie szczegóły z drugą stroną, zapewniając sobie tym samym wzmocnienie prawej strony obrony.

Wcześniej marsylczycy pożegnali się z Polem Lirolą, a więc zwolniło się miejsce dla nowego defensywnego zawodnika. Tym, jeśli nie dojdzie do żadnych zawirowań, będzie właśnie Issa Kaboré.

Jego wypożyczenie potrwa rok, aczkolwiek istnieje możliwość, iż zostanie on na Lazurowym Wybrzeżu dłużej, gdyż wypracowana umowa ma zawierać opcję definitywnego wykupu. Ta ma wejść w życie po wpłacie około 20 milionów euro na konto aktualnego mistrza Anglii.

21-latek jeszcze dzisiaj zjawi się w Marsylii, gdzie po przejściu testów medycznych sfinalizuje upragnioną przeprowadzkę na słoneczne wybrzeże.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie przejdzie do historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy