„On jest od rozkładania pachołków Papszunowi”. Wojciech Kowalczyk nie zostawia suchej nitki

2024-05-23 22:44:06; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
„On jest od rozkładania pachołków Papszunowi”. Wojciech Kowalczyk nie zostawia suchej nitki Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Kanał Sportowy

Dawid Szwarga zostanie w Rakowie Częstochowa w roli asystenta Marka Papszuna? Na ten temat wypowiedział się dla Kanału Sportowego Wojciech Kowalczyk.

Marek Papszun wraca do Rakowa Częstochowa. Ustępujący mistrz Polski ogłosił, że po dwunastomiesięcznej przerwie szkoleniowiec ponownie zawita pod Jasną Górę. Złożył parafkę pod umową do 30 czerwca 2026 roku, ale z opcją rozwiązania w konkretnych przypadkach.

Obecnie 49-latek kompletuje swój sztab i dosyć niespodziewanie pojawiły się spekulacje, że może zostać w nim dotychczasowy trener uczestnika fazy grupowej Ligi Europy, czyli Dawid Szwarga.

To wzbudziło wiele negatywnych głosów ze strony środowiska piłkarskiego. Tym bardziej że 33-latkowi zasugerowano, by kontynuował pracę na własny rachunek. Tu zainteresowanie miał przejawiać między innymi ŁKS Łódź.

O komentarz do sprawy pokusił się Wojciech Kowalczyk na antenie Kanału Sportowego.

- To jest dla mnie niepoważna decyzja samego trenera Dawida Szwargi. Powinien powiedzieć: dziękuję, idę swoją drogą - stwierdził.

- Mógłby pomyśleć: może mnie ktoś zatrudni w przyszłości, a nie na drugiego z powrotem do Rakowa. Dziennikarze się oburzą, a on jest od tego, by przestawiał pachołki Papszunowi. Drugi szkoleniowiec zawsze taki był i nic się nie zmieniło.

Dawid Szwarga prowadził Raków Częstochowa samodzielnie w sezonie 2023/2024.