„On przejdzie do Juventusu, brakuje tylko potwierdzenia”

„On przejdzie do Juventusu, brakuje tylko potwierdzenia”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Waleri Bożinow zdradził, że Nikola Milenković przeniesie się do Juventusu.

Bułgar spędził znaczną część swojej kariery we Włoszech i ma na swoim koncie występy dla takich ekip jak Juventus, Fiorentina, Parma czy kilka innych mniejszych klubów. 30-latek wciąż jest pamiętany na Półwyspie Apenińskim i wywiad z obecnym piłkarzem FK Partizan przeprowadziła „La Gazzetta dello Sport”. Napastnik, który pomógł „Starej Damie” w powrocie do Serie A po karnej degradacji został zapytany, którego z piłkarzy swojej drużyny widziałby w wielkim klubie jak Juventus.

- Tutaj w Belgradzie gra wielu dobrych i młodych zawodników, na przykład Nikola Milenković, Nemanja Mihajlović czy Dusan Vlahović - stwierdził Bożinow.

- W przypadku Milenkovicia brakuje już w zasadzie tylko oficjalnego potwierdzenia. Myślę, że wszystko zostanie sfinalizowane w czerwcu. To naprawdę bardzo dobry obrońca. Mamy razem pokój na zgrupowaniach i gdy wszedłem tam pierwszego dnia zobaczyłem bałagan. Wziąłem go na stronę i powiedziałem „nie chcesz grać przed Buffonem bez wcześniejszego wyświęcenia? Juventus to Juventus”. Tysiąc razy pytał mnie o „Bianconerich”, obejrzeliśmy też razem mecz z Milanem. To bardzo interesujący zawodnik.

Milenković trafił do pierwszej drużyny Partizana w 2015 roku. 19-latek już teraz regularnie występuje w pierwszej drużynie „Crno-belich”. Polscy kibice mogli zobaczyć go w akcji w lipcu zeszłego roku, kiedy jego drużyna mierzyła się z Zagłębiem Lubin w ramach kwalifikacji do Ligi Europy.

Bożinow wypowiedział się także na temat legend Juventusu, z którymi przyszło mu grać.

- Nedved? Był dla mnie niczym brat. Przez rok dzieliliśmy pokój. Mieliśmy jechać razem na zimowe wakacje, umówiliśmy się, ale nie przyjechał. Powiedział „przepraszam, ale musiałem trenować”.

- Buffon? On będzie legendą na zawsze. Kiedy „Juve” zdegradowano do Serie B, chciało go przynajmniej pięć klubów, w tym chyba Chelsea. Ale został. Powiedział mi „Waleri, trudno jest zostać, ale byłoby jeszcze trudniej wrócić, jeśli już by się odeszło”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy