Onyekuru w topowym klubie? Jest wstępne porozumienie

Onyekuru w topowym klubie? Jest wstępne porozumienie fot. Everton
Mateusz Michałek
Źródło: Colin Udoh I Twitter

Colin Udoh z ESPN poinformował, że Henry Onyekuru może trafić do Bayernu.

Mistrzowie Niemiec interesowali się nigeryjskim skrzydłowym już wiele miesięcy temu. W ostatnim czasie z przenosinami do Monachium częściej łączono innych atakujących, w tym Calluma Hudsona-Odoia (Chelsea), Nicolasa Pépé (Lille), Leroya Sané (Manchester City) czy Hakima Ziyecha (Ajax). Teraz wraca jednak temat transferu Onyekuru.

Według Udoha działacze Bayernu w zasadzie doszli do porozumienia z Evertonem w sprawie transferu 21-latka. Cały czas interesują się nim jednak również kluby z LaLiga i inne zespoły z Premier League. Sprawa nie jest więc przesądzona, ale przenosiny Onyekuru do Niemiec są możliwym scenariuszem.

Atakujący, który najczęściej występuje na lewym skrzydle, trafił do Evertonu w 2017 roku. KAS Eupen otrzymało za niego osiem milionów euro. „The Toffees” szybko wypożyczyli go do Anderlechtu, a sezon 2018/2019 Onyekuru spędził na tej zasadzie w Galatasaray.

W barwach drużyny ze Stambułu Nigeryjczyk rozegrał 43 mecze. Strzelił 16 goli, a do tego zanotował sześć asyst. Z Galatasaray sięgnął po mistrzostwo i Puchar Turcji.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy