Organizator PNA 2017 zagra w eliminacjach

Organizator PNA 2017 zagra w eliminacjach
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CAF

Afrykańska Federacja Piłkarska podjęła decyzję, że począwszy od następnej edycji mistrzostw "Czarnego Lądu", każdy gospodarz imprezy będzie musiał wziąć udział w fazie eliminacyjnej.

CAF w tym przypadku wziął przykład z UEFA i podobnie jak w Europie mecze grupowe organizatora turnieju nie będą liczone do punktacji i będą miały tylko i wyłącznie charakter towarzyski.

Przypominamy również, że gospodarzem kolejnej edycji Pucharu Narodów Afryki zostanie ktoś z czwórki - Algieria, Gabon, Ghana i Egipt. O tym, które z tych państw będzie gościć u siebie mistrzostwa "Czarnego Lądu" dowiemy się już 8 kwietnia w Kairze. Tego samego dnia 52 reprezentacje zostaną podzielone na trzynaście grup (po cztery zespoły w każdej), z których do głównej fazy imprezy awansują ich zwycięzcy oraz dwie drużyny z najlepszym bilansem z drugich miejsc.

W ramach ciekawostki warto dodać, że znacznie wcześniej wyłoniono gospodarzy PNA 2019 (Kamerun), PNA 2021 (Wybrzeże Kości Słoniowej), a także PNA 2023 (Gwinea).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Stępiński o krok od przenosin do Lecce Stępiński o krok od przenosin do Lecce Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin: 30 osób zakażonych koronawirusem [OFICJALNIE] Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach Sergiño Dest dokonał ostatecznego wyboru. Finalizacja transferu na dniach POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa POTWIERDZONE: Manchester City o krok od pozyskania Rúbena Diasa OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem OFICJALNIE: Jerzy Brzęczek z koronawirusem Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Barcelona, Bayern, Milan, Roma. Szykuje się kilka transferów prawych obrońców Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi Liverpool: Karius blisko przenosin do Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy