Osimhen o krok od Napoli. Finalizacja transferu w tym tygodniu

Osimhen o krok od Napoli. Finalizacja transferu w tym tygodniu fot. Lille
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: L’Équipe | Radio Kiss Kiss | Corriere dello Sport

Victor Osimhen zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w Napoli - informują francuskie i włoskie media.

Reprezentant Nigerii jest już od dłuższego czasu przymierzany do zasilenia szeregów ekipy ze Stadio San Paolo i nie tak dawno odwiedził neapolski klub, aby rozeznać się w miejscu, w którym miałby kontynuować swoją przygodę z futbolem.

21-letni zawodnik zwiedził miasto i zapoznał się z wizją przedstawicieli „Partenopei” w stosunku do swojej osoby oraz otrzymaną propozycją kontraktową, po czym wrócił do Francji, aby zastanowić się nad zaakceptowaniem lub odrzuceniem oferty.

Victor Osimhen był w minionych dniach mocno naciskany przez swoje otoczenie na przystanie na transfer do klubu z Serie A, co bardzo mu się nie spodobało, dlatego w rozmowy na temat finalizacji całej operacji został włączony nowy pośrednik, który załagodził gorączkową atmosferę panującą wokół piłkarza.

Dziennikarze „L’Équipe” uważają, że dyrektor sportowy Napoli pojawił się osobiście w Lille, aby dopilnować domknięcia transferu utalentowanego napastnika oraz rozwiać jego wszelakie wątpliwości dotyczące przeprowadzki do Włoch.

Wspomniane źródło przekonuje, że finalne porozumienie wypracowały już oba kluby i 21-latek w przypadku złożenia stosownych podpisów pod przygotowanymi dokumentami przeniesie się do ekipy ze Stadio San Paolo za 81 milionów euro, co będzie oznaczało ustanowienie nowego rekordu sprzedażowego francuskiej drużyny, a przy okazji największy do tej pory przeprowadzony transfer letniego okna.

Nie tak dawno najdroższym piłkarzem w historii klubu z Ligue 1 został Nicolas Pépé, który minionego lata trafił do Arsenalu za 80 milionów euro.

Nieco inne informacje na temat warunków transferu Osimhena podaje „Corriere dello Sport”, które uważa, że Nigeryjczyk przeniesie się do Napoli za 50 milionów euro, ponieważ w całą transakcję zostanie jeszcze włączony Adam Ounas, którego kartę wyceni się na 30 milionów euro.

Ponadto „Radio Kiss Kiss” donosi, że Napoli spodziewa się domknięcia wszystkich formalności związanych z zakontraktowaniem napastnika do czwartku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Lionel Messi zaskoczony decyzją Mauricio Pochettino. Trener PSG tłumaczy zmianę gwiazdora Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy