Ousmane Dembélé jednak chce... zostać w FC Barcelonie?! Jasne ultimatum ze strony klubu

Ousmane Dembélé jednak chce... zostać w FC Barcelonie?! Jasne ultimatum ze strony klubu fot. Anton_Ivanov / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport

W środę dojdzie do spotkania władze FC Barcelony z przedstawicielami Ousmane'a Dembélé - informuje „Sport”. Tam zapadnie definitywna decyzja co do przyszłości Francuza.

Umowa Ousmane'a Dembélé z FC Barceloną wygasa 30 czerwca 2022 roku i w ostatnich dniach wydawało się, że nie zostanie przedłużona. Otoczenie piłkarza oczekiwało pięcioletniego kontraktu, na mocy którego mógłby on liczyć na łączną gażę rzędu 200 milionów euro brutto. Do tego doszłaby jeszcze prowizja dla agenta w postaci kolejnych 20 milionów euro. Na to oczywiście ekipa ze stolicy Katalonii nie może przystać.

Wymagania skrzydłowego są dla klubu o tyle zaskakujące, że wielokrotnie przekonywał on trenera pierwszej drużyny Xaviego, że chce pozostać na Camp Nou. Nawet we wtorek powiedział Hiszpanowi na treningu, że nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Jego wymagania to jednak nadal spory problem, a władze Barcelony są poirytowane. Między innymi dlatego postanowiono dać mu konkretne ultimatum, o czym informuje „Sport”.

Tak więc były zawodnik Borussii Dortmund do środy ma dać odpowiedź, czy przystanie na proponowany przez Barcelonę kontrakt. Jeśli nie, to wkrótce pożegna się z klubem.

Rozważane są trzy scenariusze. Pierwszy zakłada pozostanie Francuza w Katalonii do końca sezonu i korzystanie z jego pomocy, a drugi to sprzedanie go przez 31 stycznia. Wspomniane źródło twierdzi jednak, że najbardziej pożądana przez pion sportowy jest opcja trzecia, która zakłada ukaranie zawodnika, a co za tym idzie odesłanie Dembélé do końca sezonu na trybuny. 

24-latek rozegrał w tym sezonie jedenaście spotkań. W tym czasie strzelił jednego gola i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy