Ousmane Dembélé może zarobić na swoim odejściu z FC Barcelony... 50 milionów euro

Ousmane Dembélé może zarobić na swoim odejściu z FC Barcelony... 50 milionów euro fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport

W nowej umowie Ousmane’a Dembélé znalazła się klauzula wykupu o wartości 100 milionów euro. Jeśli zostanie ona aktywowana, piłkarz zgarnie połowę tej kwoty - podaje „Sport”.

Połowa lipca przyniosła nam przełomowe wieści na temat przyszłości francuskiego skrzydłowego. Zawodnik postanowił przedłużyć współpracę z „Blaugraną”.

Kontrakt został zawarty do 30 czerwca 2024 roku, a wpisano do niego klauzulę wykupu o wartości 100 milionów euro.

Jak donosi teraz „Sport”, w ramach porozumienia 25-latek może zgarnąć nawet 20 milionów euro brutto za sezon, z czego cztery w formie łatwo dostępnych bonusów.

Co więcej, jeśli dojdzie do aktywowania wspomnianej klauzuli, aż połowę wspomnianej kwoty zgarnie sam piłkarz. To oczywiście wielce zaskakujące wieści.

Ousmane Dembélé na przestrzeni ostatnich tygodni znajduje się w wybornej dyspozycji. Reprezentant Francji bardzo łatwo dochodzi do sytuacji strzeleckich i je wykorzystuje.

Wygląda zatem na to, że Xavi podczas nachodzącego sezonu będzie miał wiele pożytku z niegdyś uważanego za krnąbrnego mistrza świata z 2018 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Harry Kane powiedział „nie” gigantowi Harry Kane powiedział „nie” gigantowi Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa Nenad Bjelica zainteresowany piłkarzem Rakowa Częstochowa „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk „Klub Kokosa” w Lechii Gdańsk Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Raków Częstochowa starał się o „prawdziwego kozaka” do linii ataku Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Legia Warszawa ma na krótkiej liście piłkarza łączonego do tej pory z Lechem Poznań Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Raków Częstochowa i Legia Warszawa zainteresowane gwiazdą ligowego rywala, ale transfer poza zasięgiem Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio] Karim Benzema odchodzi z Realu Madryt [Gianluca Di Marzio]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy