Özil blisko odejścia z Arsenalu. Zaawansowane negocjacje z nowym klubem

Özil blisko odejścia z Arsenalu. Zaawansowane negocjacje z nowym klubem fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Football.London

Mesut Özil może w przeciągu kilku najbliższych dni rozstać się z Arsenalem. Były reprezentant Niemiec ma prowadzić bardzo zaawansowane rozmowy z DC United - uważa Chris Wheatley z „Football.London”.

Były reprezentant Niemiec został odsunięty na boczny tor przez Mikela Artetę już jakiś czas temu, co następnie doprowadziło do nieumieszczenia go na liście zawodników uprawnionych do rywalizacji na poziomie Premier League oraz Ligi Europy.

Mimo to doświadczony pomocnik nie specjalnie palił się do przedwczesnego opuszczenia szeregów „Kanonierów” i wielokrotnie zapewniał, że zamierza wypełnić kontrakt z londyńskim klubem obowiązujący do końca czerwca 2021 roku.

Özil ma świadomość, że do tego czasu jego sytuacja nie ulegnie zmianie, ale na mocy zawartej wcześniej umowy zapewnił sobie zarobki na poziomie 360 tysięcy funtów tygodniowo, na których wyrównanie nie mógłby liczyć w żadnym innym miejscu. 

Chris Wheatley z „Football.London” przekonuje jednak, że 32-letni zawodnik zmienił nastawienie co do najbliższych planów na przyszłość i jest gotowy przedwcześnie opuścić szeregi Arsenalu na rzecz kontynuowania swojej przygody z futbolem w DC United.

Ekipa z Major League Soccer zabiega o względy byłego reprezentanta Niemiec już od dobrych kilku miesięcy i w końcu zdołała przejść z przedstawicielami piłkarza do decydującej fazy rozmów w sprawie warunków indywidualnego kontraktu.

Wspomniany dziennikarz uważa, że negocjacje pomiędzy obiema stronami znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie, co może oznaczać ogłoszenie transferu z udziałem ofensywnego pomocnika nawet w przeciągu kilku najbliższych dni.

DC United poza bardzo atrakcyjnymi warunkami finansowymi miało także zaoferować Özilowi ekspansję marki M10 w całych Stanach Zjednoczonych oraz utworzenie jego restauracji 39 Steps Coffee na terenie stadionu i własnej linii merchandisingowej, a także wykorzystanie go jako twarzy klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Zwrot akcji w sprawie Nicolò Zaniolo. Włoch o krok od transferu Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Legia Warszawa czy Pogoń Szczecin? Transfer obrońcy na ostatniej prostej Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota Rafał Gikiewicz o zachowaniu Manuela Neuera: Totalna głupota

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy