Özil blisko odejścia z Arsenalu. Zaawansowane negocjacje z nowym klubem

Özil blisko odejścia z Arsenalu. Zaawansowane negocjacje z nowym klubem fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Football.London

Mesut Özil może w przeciągu kilku najbliższych dni rozstać się z Arsenalem. Były reprezentant Niemiec ma prowadzić bardzo zaawansowane rozmowy z DC United - uważa Chris Wheatley z „Football.London”.

Były reprezentant Niemiec został odsunięty na boczny tor przez Mikela Artetę już jakiś czas temu, co następnie doprowadziło do nieumieszczenia go na liście zawodników uprawnionych do rywalizacji na poziomie Premier League oraz Ligi Europy.

Mimo to doświadczony pomocnik nie specjalnie palił się do przedwczesnego opuszczenia szeregów „Kanonierów” i wielokrotnie zapewniał, że zamierza wypełnić kontrakt z londyńskim klubem obowiązujący do końca czerwca 2021 roku.

Özil ma świadomość, że do tego czasu jego sytuacja nie ulegnie zmianie, ale na mocy zawartej wcześniej umowy zapewnił sobie zarobki na poziomie 360 tysięcy funtów tygodniowo, na których wyrównanie nie mógłby liczyć w żadnym innym miejscu. 

Chris Wheatley z „Football.London” przekonuje jednak, że 32-letni zawodnik zmienił nastawienie co do najbliższych planów na przyszłość i jest gotowy przedwcześnie opuścić szeregi Arsenalu na rzecz kontynuowania swojej przygody z futbolem w DC United.

Ekipa z Major League Soccer zabiega o względy byłego reprezentanta Niemiec już od dobrych kilku miesięcy i w końcu zdołała przejść z przedstawicielami piłkarza do decydującej fazy rozmów w sprawie warunków indywidualnego kontraktu.

Wspomniany dziennikarz uważa, że negocjacje pomiędzy obiema stronami znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie, co może oznaczać ogłoszenie transferu z udziałem ofensywnego pomocnika nawet w przeciągu kilku najbliższych dni.

DC United poza bardzo atrakcyjnymi warunkami finansowymi miało także zaoferować Özilowi ekspansję marki M10 w całych Stanach Zjednoczonych oraz utworzenie jego restauracji 39 Steps Coffee na terenie stadionu i własnej linii merchandisingowej, a także wykorzystanie go jako twarzy klubu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy