Palermo karnie zleci do trzeciej ligi?!

Palermo karnie zleci do trzeciej ligi?!
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Włoski futbol nie znosi próżni. Co chwilę jakaś uznana marka musi pożegnać się z występami na dobrym poziomie. Było tak z Parmą, było tak z Bari, które dawnymi czasy prowadził Zbigniew Boniek, teraz jest tak z Palermo.

„La Gazetta dello Sport” informuje o licznych nieprawidłowościach, które zaszły w utytułowanym włoskim klubie. Prokurator federalny i jego zastępca przeanalizowali proces przejmowania klubu, w którym wykryli błędy dotyczące aktów prawnych. 

Mówi się o fałszowaniu faktycznego stanu długu, na tyle wysokiego, że gdyby został uczciwie przedstawiony, uniemożliwiłby start „Le Equile” w rozgrywkach. W związku z zaistniałą sytuacją, niewykluczone jest, że klub zostanie karnie zdegradowany do Serie C. Innym wyjście z sytuacji stanowi odjęcie znacznej liczby punktów na starcie następnego sezonu.

Sprawa niebawem wkroczy na salę sądową. 10 maja ma odbyć się pierwsza rozprawa z szeregu zaplanowanych. Na ławie oskarżonych zasiądą Morosi Anastasio oraz Maurizio Zamparini. Pierwszy z nich jest szefem firmy audytorskiej, która miała za zadanie przygotowanie rzetelnego raportu. Drugi to oczywiście były właściciel Palermo, który umiejętnie szachował informacjami na temat długu swojego klubu.

Sycylijski klub szybko wydał oświadczenie, które przytaczają włoskie media. Możemy w nim przeczytać, że poważniejsze ustosunkowanie się do sprawy nastąpi dopiero w momencie wyjaśnienia wszystkiego drogą sądową. Jednocześnie wyraźnie zaznaczono, że wytoczony proces jest słusznym działaniem. Przedstawiciele klubu wyrazili również nadzieję, że pozwoli to na usprawnienie funkcjonowania Palermo i przywrócenie klubowi godności.
Więcej na temat: US Palermo Włochy

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu Premier League: Kane i Son gorsi już tylko od Lamparda i Drogby. Niesamowity początek sezonu duetu z Tottenhamu CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan CIES: Najmłodsze jedenastki w Europie. Odmieniony AC Milan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy