Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty

Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

Papu Gómez powinien we wtorek sfinalizować swoje przenosiny do Sevilli - uważają Gianluca Di Marzio oraz Farbizio Romano.

Ofensywny pomocnik nie wyobrażał sobie z całą pewnością zakończenia swojego długoletniego pobytu w Atalancie w taki sposób, ale niestety konflikt wywołany przez niego z trenerem Gian Piero Gasperinim i jego późniejsze zachowanie doprowadziło władze ekipy z Bergamo do podjęcia kroków zmierzających do przedwczesnego rozstania z dotychczasowym kapitanem zespołu.

„Orobici” byli otwarci na zawarcie różnych form transakcji z udziałem 32-letniego zawodnika, ale we wszystkich możliwych wariantach oczekiwali zainkasowania łącznie przynajmniej 10 milionów euro za Argentyńczyka.

Ostatecznie mają za niego otrzymać niższą sumę i rozstaną się z nim definitywnie już teraz, ponieważ Gianluca Di Marzio oraz Fabrizio Romano uważają, że klub ze Stadio Atleti Azzurri d’Italia osiągnął pełne porozumienie z Sevillą w kwestii transferu Papu Gómeza, który w przeciągu kilkunastu najbliższych godzin powinien sfinalizować swoją przeprowadzkę z Półwyspu Apenińskiego na Półwysep Iberyjski.

Wspomniani dziennikarze ujawnili także wszystkie szczegóły operacji i na bazie posiadanej przez nich wiedzy możemy dowiedzieć się, że ofensywny pomocnik przeniesie się do drużyny z Andaluzji za 5,5 miliona euro z zawartym bonusem pozwalającym zwiększyć tę sumę o dodatkowe trzy miliony euro w przyszłości po spełnieniu określonych warunków przez piłkarza oraz jego nowego pracodawcę.

Sam Argentyńczyk ma z kolei po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związać się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

32-latek trafił do Atalanty we wrześniu 2014 roku z Metalista Charków. Od tego momentu wystąpił w 252 meczach ekipy z Bergamo, w których strzelił 59 goli oraz zanotował 71 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego FC Barcelona: Victor Font ma żal do Xaviego Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Reprezentacja Polski bez Lewandowskiego na mecz z Anglią?! Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce Złoty But: Robert Lewandowski nokautuje konkurencję. Przetasowania w czołówce

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy