Paquetá odejdzie z Milanu, ale zaliczy zaskakujący transfer w ramach Serie A?!

Paquetá odejdzie z Milanu, ale zaliczy zaskakujący transfer w ramach Serie A?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CalcioMercato.com | Nicolò Schira

Do tej pory Lucas Paquetá łączony był głównie z Paris Saint-Germain. W ostatnich tygodniach do walki o Brazylijczyka postanowiła się jednak włączyć Fiorentina i, jak podają włoskie media, negocjacje z Milanem już się rozpoczęły.

22-latek dla „Rossonerich” miał być nowym Kaką i choć początkowo istotnie imponował formą, z czasem ewidentnie spuścił z tonu. W obecnym sezonie wybiegał on na boiska 19 razy i przez ten czas uzbierał raptem jedną asystę. Idąc tym tropem, mediolańczycy zaczęli zastanawiać się nad sprzedażą piłkarza z Kraju Kawy.

Zimą o ofensywnego pomocnika, który może być także ustawiany na lewym skrzydle, pytało Paris Saint-Germain. Wówczas nie brakowało spekulacji, jakoby Francuzi osiągnęli porozumienie z graczem i próbowali dokonać tego samego w rozmowach z jego pracodawcą. Jak dotąd konsensus nie został wypracowany. Tymczasem paryżanom wyrósł konkurent, który w ostatnich tygodniach naprawdę nie próżnuje.

Już pod koniec kwietnia Nicolò Schira informował, że Fiorentina prowadzi negocjacje z agentem Lucasa Paquety, a dzisiaj serwis internetowy calciomercato.com nie ma wątpliwości, że to właśnie „Viola” jest faworytem do pozyskania 11-krotnego reprezentanta „Canarinhos”.

Według tego źródła ekipie z Florencji zależy na wypożyczeniu Brazylijczyka i odroczeniu płatności, dlatego oferuje ona Milanowi dwuletnie tymczasowe nabycie praw do gracza z obowiązkiem kupna za 30 milionów euro. „Rossoneri” mają być skłonni zaakceptować tę propozycję, ale przy rocznym wypożyczeniu, niemniej negocjacje są rozwojowe.

Od momentu przybycia z ojczyzny, Paquetá w koszulce siedmiokrotnych zdobywców Pucharu Europy wystąpił 36 razy, notując trafienie oraz trzy kluczowe podania. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany Milik powiedział „tak” Juventusowi Milik powiedział „tak” Juventusowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy