Paquetá odejdzie z Milanu, ale zaliczy zaskakujący transfer w ramach Serie A?!

Paquetá odejdzie z Milanu, ale zaliczy zaskakujący transfer w ramach Serie A?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CalcioMercato.com | Nicolò Schira

Do tej pory Lucas Paquetá łączony był głównie z Paris Saint-Germain. W ostatnich tygodniach do walki o Brazylijczyka postanowiła się jednak włączyć Fiorentina i, jak podają włoskie media, negocjacje z Milanem już się rozpoczęły.

22-latek dla „Rossonerich” miał być nowym Kaką i choć początkowo istotnie imponował formą, z czasem ewidentnie spuścił z tonu. W obecnym sezonie wybiegał on na boiska 19 razy i przez ten czas uzbierał raptem jedną asystę. Idąc tym tropem, mediolańczycy zaczęli zastanawiać się nad sprzedażą piłkarza z Kraju Kawy.

Zimą o ofensywnego pomocnika, który może być także ustawiany na lewym skrzydle, pytało Paris Saint-Germain. Wówczas nie brakowało spekulacji, jakoby Francuzi osiągnęli porozumienie z graczem i próbowali dokonać tego samego w rozmowach z jego pracodawcą. Jak dotąd konsensus nie został wypracowany. Tymczasem paryżanom wyrósł konkurent, który w ostatnich tygodniach naprawdę nie próżnuje.

Już pod koniec kwietnia Nicolò Schira informował, że Fiorentina prowadzi negocjacje z agentem Lucasa Paquety, a dzisiaj serwis internetowy calciomercato.com nie ma wątpliwości, że to właśnie „Viola” jest faworytem do pozyskania 11-krotnego reprezentanta „Canarinhos”.

Według tego źródła ekipie z Florencji zależy na wypożyczeniu Brazylijczyka i odroczeniu płatności, dlatego oferuje ona Milanowi dwuletnie tymczasowe nabycie praw do gracza z obowiązkiem kupna za 30 milionów euro. „Rossoneri” mają być skłonni zaakceptować tę propozycję, ale przy rocznym wypożyczeniu, niemniej negocjacje są rozwojowe.

Od momentu przybycia z ojczyzny, Paquetá w koszulce siedmiokrotnych zdobywców Pucharu Europy wystąpił 36 razy, notując trafienie oraz trzy kluczowe podania. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy