Pardew spełnia marzenie. Wreszcie może pozyskać piłkarza, którego chciał 10 lat temu!

Pardew spełnia marzenie. Wreszcie może pozyskać piłkarza, którego chciał 10 lat temu! fot. 1. FSV Mainz 05
Błażej Bembnista
Źródło: Daily Mail

Menedżer Crystal Palace Alan Pardew rozważa sprowadzenie Emmanuela Adebayora.

Togijczyk we wrześniu 2015 roku przestał być zawodnikiem Tottenhamu i stał się wolnym agentem. Obecnie przebywa w swojej ojczyźnie, gdzie odbywa regularne treningi w trosce o zachowanie formy. Istnieje duża szansa, że 31-latek niebawem znajdzie nowy klub. Starania o jego pozyskanie poczynił Alan Pardew, menedżer Crystal Palace.

W ostatnich tygodniach trójka napastników "Orłów" - Dwight Gayle, Connor Wickham i Yannick Bolasie - zmagała się z urazami, co znacząco wpłynęło na wyniki zespołu. Ekipa z Selhurst Park nie zdołała odnieść zwycięstwa od pięciu meczów - w sobotę poniosła dotkliwą porażkę 0:4 z Manchesterem City. W tej sytuacji Pardew postanowił znacząco przyspieszyć działania mające na celu sprowadzenie napastnika.

Na ostatniej konferencji prasowej menedżer Palace skomentował doniesienia, łączące Adebayora z prowadzonym przez niego klubem.

- On jest jednym z tych, którzy znajdują się w naszym kręgu zainteresowań. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, jak rozwinie się sytuację. Kiedy obserwowałem jego grę przeciwko moim zespołom, widziałem że jest całkowicie oddany drużynie. To bardzo niebezpieczny zawodnik - stwierdził trener.

Pardew odniósł się także do faktu, że w ostatnich miesiącach kariera Togijczyka znalazła się na zakręcie.

- Z jakiegoś powodu stracił swoją pozycję w zespole Tottenhamu, ale nadal pozostaje graczem, który może mieć wielki wpływ na grę. Jest jednym z tych zawodników, którzy mogą zwiększyć naszą jakość.

Szkoleniowiec ujawnił też, że próbował sprowadzić Adebayora już w styczniu 2006 roku, kiedy był menedżerem West Ham United.

- Byliśmy naprawdę bardzo blisko pozyskania go do West Hamu. Nie mogłem ukryć swojego rozczarowania, kiedy ostatecznie związał się z Arsenalem - powiedział.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy