Patrick Vieira wraca do Premier League. Został menedżerem Crystal Palace [OFICJALNIE]

Patrick Vieira wraca do Premier League. Został menedżerem Crystal Palace [OFICJALNIE] fot. Crystal Palace
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Crystal Palace

Patrick Vieira został nowym menedżerem Crystal Palace.

Francuski szkoleniowiec podpisał już kontrakt z angielskim klubem.

- Jestem podekscytowany możliwością powrotu do Premier League i zarządzania tym wspaniałym zespołem. Wspólnie rozpoczynamy nowy rozdział. To projekt, który bardzo mi się podoba. Sporo rozmawialiśmy z prezesem i dyrektorem sportowych o planach dotyczących całego klubu, w tym akademii - powiedział Vieira.

45-latek ma na koncie pracę w Manchesterze City, gdzie zajmował się młodymi zawodnikami, a także prowadził New York City FC oraz Nice. Za wyniki francuskiego klubu był odpowiedzialny do grudnia 2020 roku.

W sezonie 2020/2021 Crystal Palace z dorobkiem 44 punktów zajęło czternaste miejsce w tabeli Premier League. Przez cztery ostatnie lata menedżerem „Orłów” był Roy Hodgson.

Vieira jako zawodnik rozegrał 307 meczów w Premier League.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” Sentymentalny „transfer” Lecha Poznań wykluczony. „Nie było żadnych takich rozmów” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” FC Barcelona gotowa na rozstanie z antybohaterem meczu z PSG?! „Nie jest już nietykalny” Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy