Patryk Klimala prawdopodobnie odejdzie z z New York Red Bulls

Patryk Klimala prawdopodobnie odejdzie z z New York Red Bulls fot. lev radin / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Szymon Janczyk [Weszlo.com]

Wiele wskazuje na to, że Patryk Klimala w najbliższym czasie opuści szeregi New York Red Bulls - podaje Szymon Janczyk z Weszlo.com.

Patryk Klimala opuścił Polskę na początku 2020 roku, kiedy to przeniósł się z Jagiellonii Białystok do Celticu. Napastnik nie podbił Glasgow, ale szkocki klub po nieco ponad roku sprzedał go z małym zyskiem do New York Red Bulls. Od tamtej pory Polak rozegrał w barwach amerykańskiego zespołu 63 mecze, notując 14 trafień i 11 asyst. W ostatnim sezonie MLS strzelił pięć goli, a jego drużyna zakończyła zmagania w play-offach na pierwszej rundzie.

Klimala miewał w Nowym Jorku przebłyski, zwłaszcza w pierwszym sezonie, ale mimo wszystko spodziewano się po nim więcej.

Niebawem szeregi NYRB zasili Dante Vanzeir. Belgijski napastnik Royale Union Saint-Gilloise ma kosztować przynajmniej 5,7 miliona euro, co będzie rekordem transferowym klubu. Po ściągnięciu nowej „dziewiątki” na środku ataku w ekipie z Nowego Jorku zrobi się ciasno.

Jak informuje Szymon Janczyk, Amerykanie nie będą robili Klimali problemów z odejściem, a jego przedstawiciele już pracują nad znalezieniem mu nowego miejsca pracy. Dokąd może udać się 24-latek? To się dopiero okaże.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy