Paul Pogba przekonany o niewinności. Walczy o oczyszczenie imienia z pensją na poziomie... około dwóch tysięcy euro

Paul Pogba przekonany o niewinności. Walczy o oczyszczenie imienia z pensją na poziomie... około dwóch tysięcy euro fot. Marco Alpozzi/LaPresse/SIPA USA/PressFocu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Football Italia

Paul Pogba pozostaje w stanie zawieszenia po potwierdzeniu pozytywnego wyniku testu na podwyższoną obecność testosteronu w organizmie. W tym czasie inkasuje pensję w wysokości około dwóch tysięcy euro - przypomina „Football Italia”.

Wielokrotny reprezentant Francji nie mógł odczuwać satysfakcji z zanotowanego powrotu do Juventusu przed startem poprzednich rozgrywek, ponieważ stracił je przez nawarstwienie się kłopotów zdrowotnych.

W rozpoczętych liczył na zmazanie tej plamy i nawiązanie do sukcesów odnoszonych z klubów w trakcie swojego poprzedniego pobytu w „Starej Damie”.

Niestety te plany Paulowi Pogbie pokrzyżował uzyskany pozytywny wynik testu na podwyższoną obecność testosteronu w organizmie po meczu z Udinese Calcio, w którym nawet nie wystąpił.

W efekcie został w trybie natychmiastowym zawieszony przynajmniej do momentu otrzymania rezultatów próbki B. Ta niestety nie przyniosła zaskakującego wyniku, co w efekcie może doprowadzić do zawieszenia piłkarza nawet na cztery lata, co praktycznie zakończyłoby karierę środkowego pomocnika.

Dziennikarze „Football Italia” informują, że 30-letni zawodnik nie poczuwa się w żadnym stopniu do winy, ponieważ nie zażył nigdy świadomie żadnej z zakazanych substancji.

Z tego powodu przekazał do analizy wszystkie przyjmowana przez siebie środki przed pojedynkiem z „Zebrami” w celu oczyszczenia swojego dobrego imienia i uniknięcia dyskwalifikacji.

Rozwojowi sytuacji wokół sytuacji Pogby przygląda się także Juventus, który dał już do zrozumienia, że po wyczerpaniu przez niego możliwości obrony rozwiąże w trybie natychmiastowym z nim kontrakt, mający obowiązywać do 30 czerwca 2026 roku.

Na razie doświadczony pomocnik nie może trenować z kolegami i w obliczu nałożonej na niego tymczasowej sankcji inkasuje minimalną możliwą pensję - około dwóch tysięcy euro.

Francuz zdążył zanotować dwa występy w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE] Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy