Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski

Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski fot. TVP Sport
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: TVP Sport

Paulo Sousa został zapytany o swoją przyszłość w reprezentacji Polski.

Prowadzeni przez Portugalczyka biało-czerwoni rozpoczęli udział w EURO 2020 od porażki ze Słowacją (1:2). W sobotę zremisowali z Hiszpanią (1:1) i w środę zagrają o wyjście z grupy ze Szwedami.

Już wcześniej na temat Sousy wypowiedział się Zbigniew Boniek. Jak przyznał w rozmowie z TVP Sport: - Posada Sousy nie jest uzależniona od wyniku na EURO 2020. Ja go na pewno nie zwolnię. Chciałbym, żebyśmy w Polsce mieli 10-15 takich trenerów.

Tymczasem włoskie media wymieniły 50-latka wśród kandydatów na nowego trenera Spezii.

O komentarz do całej sprawy przed kamerą TVP Sport został więc zapytany sam selekcjoner, który był dość zmieszany, gdy usłyszał pytanie.

- Nie rozumiem… Skupmy się na meczu. Jest najważniejszy. A pan zadaje mi takie pytanie. Teraz liczy się tylko środowe spotkanie. Po tym będziemy szli dalej.

- Pytam, bo wielokrotnie mówił pan o zmienianiu kultury naszej gry. O budowaniu drużyny na przyszłość.
- Tak. Mówię o tym od początku. Nie wy. Tego nie osiąga się w jeden dzień, zwłaszcza w reprezentacji. Potrzeba czasu do rozwoju, do zbudowania podwalin, by zmienić nasz model gry i mentalne nastawienie. Cały czas mówię o procesie. W tym momencie etapem rozwoju jest mecz ze Szwecją. Tylko zwycięstwo pozwoli nam iść do przodu i dalej się rozwijać.

Reprezentacja Polski: Mecz EURO 2020 ze Szwecją już w środę. Oni go skomentują

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny” Matheus Pereira z mocnym komunikatem. „Chcę odejść z WBA, ale w sposób uczciwy i poprawny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy