Paweł Cibicki przyznał się do uczestnictwa w aferze bukmacherskiej w Szwecji
2024-12-16 15:03:02; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
W wywiadzie udzielonym dziennikowi „Aftonbladet” były młodzieżowy reprezentant Polski i Szwecji Paweł Cibicki potwierdził, że był w przeszłości uzależniony od hazardu.
30-latek został w styczniu 2021 roku zawieszony przez szwedzką federację piłkarską i FIFA na cztery lata po tym, jak celowo faulował na żółtą kartkę w meczu IF Elfsborg – Kalmar FF w 2019 roku. Wcześniej postawiono na to wiele zakładów bukmacherskich.
- Zrobiłem to w stu procentach. Zasłużyłem na karę i nie mogę od tego uciec – powiedział teraz Cibicki.
- Kiedy byłem sam w Anglii, wszystko zupełnie się posypało. Dostawałem od Leeds United równowartość nieco ponad 200 000 koron szwedzkich miesięcznie, ale mogłem je przepuścić w ciągu godziny. Nie było żadnych ograniczeń.Popularne
Wspominał również moment, gdy zaproponowano mu ustawienie zdarzenia meczowego.
- Pomyślałem sobie po prostu: „Co może się wydarzyć? Kto zauważy tę żółtą kartkę?”. Powiedziałem więc: „Dobra, zrobię to”. Nawet nie wydawało mi się to niczym specjalnym. Nie zastanawiałem się ani chwili, wszystko działo się automatycznie. Dopiero w szatni, gdy otrzymałem SMS-a od człowieka, z którym rozmawiałem, dotarło do mnie: „Naprawdę to zrobiłem”.
Paweł Cibicki urodził się w Szwecji, ale jego rodzice są Polakami. Z Malmö FF zdobył trzy tytuły mistrzowskie w skandynawskim kraju. Później przeniósł się do Leeds United, skąd wypożyczano go między innymi do IF Elfsborg. Bezpośrednio przed zawieszeniem strzelił trzy gole w Ekstraklasie dla Pogoni Szczecin.












![FC Porto z komunikatem w sprawie Jana Bednarka [OFICJALNIE]](img/photos/111741/170x113/froholdt-bednarek.jpg)
![Polski bramkarz bohaterem miasta! Jego interwencje uratowały zespół przed spadkiem [WIDEO]](img/photos/107777/170x113/jakub-ojrzynski.jpg)






![FC Porto z komunikatem w sprawie Jana Bednarka [OFICJALNIE]](img/photos/111741/90x60/froholdt-bednarek.jpg)
![Polski bramkarz bohaterem miasta! Jego interwencje uratowały zespół przed spadkiem [WIDEO]](img/photos/107777/90x60/jakub-ojrzynski.jpg)








