Paweł Sikora trenerem Arki Gdynia

Paweł Sikora trenerem Arki Gdynia
Redakcja
Redakcja
Źródło: Arka Gdynia

Nowym trenerem I-ligowca z Gdyni został dotychczasowy asystent byłego już trenera Petra Nemeca.

Paweł Sikora od 20 listopada był tymczasowym trenerem Arki po tym, jak zarząd klubu zawiesił czeskiego szkoleniowca - Petra Nemeca. Nowy trener jest w sztabie szkoleniowym gdynian od 2011 roku. Zanim przybył do Gdyni, współpracował z trenerem Nemecem w Flocie Świnoujście w latach 2008-2012.

Sikora podpisał kontrakt ważny do końca obecnego sezonu. Asystentem nowego trenera został wychowanek Arki - Robert Wilczyński, który po zakończeniu kariery piłkarskiej był trenerem drużyn młodzieżowych, a ostatnio prowadził drużynę rezerw gdynian w III lidze.

Po nominacji trener udzielił oficjalnej stronie klubu krótkiego wywiadu:

Czy oczekiwałeś takiej decyzji , czy to dla Ciebie zaskoczenie? Odcinasz pępowinę?

Trener nie może być zaskakiwany, musi być gotowy na wyzwania. Na pewno kiedyś to musiało nastąpić. Czuję się na siłach. Jestem trenerem, który już na poziomie pierwszej ligi pracuje kilka lat i na pewno przez ten czas zbierałem niezbędne doświadczenie. Przyszedł teraz czas rozpocząć samodzielnie pracę. Dziękuję przy tej okazji władzom Klubu za zaufanie i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie udana.

Trener Nemec wie o tej decyzji?

Rozmawialiśmy o tym znacznie wcześniej, że kiedyś taka sytuacja może nastąpić. Myślę więc, że nie będzie zaskoczony.

Możecie więc spotkać się teraz na ławce trenerskiej przeciwko sobie...

Jest taka możliwość , ale nie wiem jak teraz dalej ułoży się  to trenerowi Nemcowi. Być może otrzyma pracę poza Polską. Życzę mu sukcesów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy