Pazdan: Myślę, że rozegrałem dobry mundial

Pazdan: Myślę, że rozegrałem dobry mundial fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Michał Pazdan w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” wypowiedział się na temat zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Rosji i tym, co wydarzyło się po nich.

31-letni stoper, który ma na koncie 35 występów w reprezentacji Polski, dostał powołanie od Jerzego Brzęczka na marcowe spotkania eliminacji Euro 2020 z Austrią i Łotwą. Dla doświadczonego defensora jest to powrót do kadry po ponad półrocznej przerwie. Po raz ostatni biało-czerwone barwy reprezentował on na nieudanych dla nas Mistrzostwach Świata w Rosji. Już po mundialu Pazdan miał wielkie problemy z graniem w Legii Warszawa, do czego przyczyniły się dolegliwości zdrowotne. Koniec końców w styczniu przeniósł się z zespołu mistrza Polski do Ankaragücü.

- Czy przeżyłem nieudane Mistrzostwa Świata? Nie, bo uważam, że rozegrałem dobry turniej. I może właśnie to mi zaszkodziło? Po powrocie z Rosji byłem zbyt pewny siebie. Miałem przekonanie, że w dwóch meczach spisałem się w miarę dobrze. Mogło mnie to uśpić. Analizowałem swoją sytuację, sądzę, że mogło być to przyczyną mojej słabszej formy.


- Tłumaczyłem trenerowi (Ricardo Sá Pinto - red.), że w związku z tym, iż dołączyłem do zespołu później, że szybciej niż planowano wróciłem na boisko, to jestem w innym cyklu treningowym niż reszta kolegów. Bardzo ciężkie treningi, które Portugalczyk wprowadził po objęciu drużyny, jednym zawodnikom bardzo pomogły, natomiast ja czułem, że moja forma się obniża. (…) W listopadzie i grudniu nie mogłem się doleczyć, wychodziłem na trening i wciąż odczuwałem ból. Miałem przeciążenia w stawie kolanowym i kłopoty z biodrem. Zmagałem się z tym do końca rundy - przyznał Pazdan, dając do zrozumienia, że w pewnym momencie za bardzo zależało mu na powrocie na murawę (cały wywiad TUTAJ).

Odkąd obrońca przeniósł się do Turcji, rozegrał sześć meczów w tamtejszej ekstraklasie. Zaliczył w nich jedną asystę. Ankaragücü z nim w składzie przegrało tylko raz.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy