Pechowa porażka José Mourinho na Stamford Bridge [WIDEO]
2025-09-30 22:59:28; Aktualizacja: 3 godziny temu![Pechowa porażka José Mourinho na Stamford Bridge [WIDEO]](img/photos/96213/1500xauto/jose-mourinho.jpg)
Chelsea pokonała Benficę w drugiej kolejce Ligi Mistrzów (1:0). O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała bramka samobójcza Richarda Riosa.
Wtorkowy pojedynek z udziałem ekipy ze Stamford Bridge i przyjezdnych z Lizbony zapowiadał się na papierze na jeden z najciekawszych w drugiej serii gier w Lidze Mistrzów.
Wpływ na ten stan rzeczy miały porażki poniesione przez obie ekipy w pierwszej kolejce oraz pojawienie się w międzyczasie na ławce Benfiki osoby José Mourinho, który w ubiegłych latach święcił triumfy w charakterze opiekuna „The Blues”.
Teraz nie zamierzał zastosować taryfy ulgowej wobec Chelsea i przyjechał do Londynu z zamiarem zgarnięcia kompletu punktów. W pierwszej połowie nie było tego zbytnio widać, bo inicjatywa należała do gospodarzy.Popularne
Zaistniały fakt udokumentowali jednak szczęśliwym objęciem prowadzenia po samobóju zanotowanym przez Richarda Riosa, który skierował futbolówkę do własnej bramki po zagraniu jej przez Alejandro Garnacho.
CHELSEA PROWADZI! 💪
— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) September 30, 2025
Rios Montoya z wyjątkowo niefortunną interwencją po zagraniu Alejandro Garnacho 👀
📺 Multiliga Mistrzów trwa w CANAL+ EXTRA4 i w serwisie CANAL+: https://t.co/OFoz9m2gHf pic.twitter.com/JewpTf0Eqj
Stracony gol nie podziałał wystarczająco mobilizująco na gości. Co prawda w drugiej połowie posiadali dłużej piłkę, ale nie zrobili z tego żadnego oczekiwanego efektu i zapisali na swoim koncie drugą porażkę w Lidze Mistrzów.
Zaistniały stan stawia Benficę w trudnym położeniu, bo czekają ją jeszcze starcia z Realem Madryt (D), Bayerem Leverkusen (D), Juventusem (W), Napoli (D), Ajaksem Amsterdam (W) i Newcastle United (W).