Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei”

Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” fot. E.T. Studhalter | Flickr
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Folha de São Paulo | Pelé [Instagram]

Pelé opublikował w mediach społecznościowych oświadczenie w odpowiedzi na medialne doniesienia o niereagowaniu na leczenie chemioterapią i przeniesienie go na oddział opieki paliatywnej.

Legenda brazylijskiego futbolu trafiła w minionych dniach do szpitala. Brazylijskie media przekazały niezwłocznie, że 82-latek został przewieziony do placówki medycznej z powodu infekcji dróg oddechowych i nie znajduje się w najlepszym stanie.

Tym wieściom momentalnie zaprzeczyła córka wybitnego piłkarza, zapewniając, że jej ojciec czuje się dobrze i jest leczony antybiotykami.

Teraz jednak dziennikarze „Folha de São Paulo” przekonują, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej, bo Pelé przestał reagować na przyjmowaną chemioterapię po usuniętym guzie okrężnicy w zeszłym roku.

W tej sytuacji lekarze są już bezradni i mogli jedynie przenieść Brazylijczyka na oddział opieki paliatywnej, by ulżyć mu w cierpieniu w prawdopodobnie ostatnich dniach czy tygodniach życia.

Na te mrożące krew w żyłach wieści zareagowała legenda światowego futbolu, publikując w mediach społecznościowych stosowne oświadczenie, zaprzeczające przekazanym wieściom.

„Moi przyjaciele, chcę, aby wszyscy byli spokojni i pozytywnie nastawieni. Jestem silny, pełen nadziei i jak zwykle stosuję leczenie. Chcę podziękować całemu zespołowi medycznemu i pielęgniarskiemu za całą opiekę, jaką otrzymałem.

Mam dużo wiary w Boga i każde przesłanie miłości, które otrzymuję od was na całym świecie, napełnia mnie energią. I oglądajcie też Brazylię na Mistrzostwach Świata!

Dziękuję bardzo za wszystko” - napisał 82-latek, zamieszczając jednocześnie komunikat szpitala z São Paulo.

Pelé rozpoczął karierę w latach 50-tych ubiegłego roku i bardzo szybko zyskał sobie rozpoznawalność na całym świecie za sprawą świetnych występów w Santosie oraz reprezentacji „Canarinhos”.

W przygodzie z futbolem na klubowym poziomie sięgnął między innymi sześciokrotnie po mistrzostwo kraju i dwukrotnie po Copa Libertadores.

Z kolei z drużyną narodową świętował wywalczenie trzech mistrzostw świata i pod tym względem nie dorównał mu jeszcze żaden inny piłkarz.

Dzięki temu uważany jest przez wielu za najlepszego zawodnika w historii futbolu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy