Pep Guardiola oczarowany graczem Manchesteru City. „To błogosławieństwo, że go mamy”

2024-07-31 06:38:23; Aktualizacja: 5 godzin temu
Pep Guardiola oczarowany graczem Manchesteru City. „To błogosławieństwo, że go mamy” Fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Manchester City

Manchester City mierzył się podczas przedsezonowego sparingu z FC Barceloną. Jedną z bramek dla mistrza Anglii zdobył Nico O'Reilly. Pep Guardiola jest zachwycony skalą talentu 19-latka.

Manchester City spędza przedsezonowe tournée w Stanach Zjednoczonych. Po meczach towarzyskich z Celtikiem i AC Milanem zmierzył się na Camping World Stadium w Orlando z FC Barceloną.

Mimo towarzyskiej rangi tego spotkania na boisku działo się sporo. Katalończycy schodzili na przerwę z prowadzeniem 2:1. Dopiero w 60. minucie stan rywalizacji wyrównał Jack Grealish.

Ostatecznie podopieczni Hansiego Flicka wygrali po rzutach karnych.

Pep Guardiola po końcowym gwizdku sprawiał wrażenie zadowolonego. Podczas pomeczowej wypowiedzi zachwalał szczególnie jednego z wychowanków „The Citizens”.

- W połowie zeszłego sezonu trenował z nami i powiedziałem: „wow, ten facet jest wielki!”; zwykle wszyscy zawodnicy z akademii są niscy jak Oscar Bobb. Potrafi świetnie główkować, jest bardzo mocny w pojedynkach powietrznych. W środku pola zobaczysz, jak porusza się wymiennie po pozycjach. Gra jako defensywny pomocnik, ofensywny pomocnik... To błogosławieństwo, że mamy takich zawodników jak on - stwierdził hiszpański szkoleniowiec.

Mierzący 193 centymetry O'Reilly jest związany z Manchesterem City od 2013 roku. W poprzedniej kampanii zaczął dostawać już szansę w rozgrywkach Premier League 2. Wcześniej błyszczał jednak w drużynie do lat 18, w której zanotował 21 bramek i 17 asyst w 46 meczach.

Lewonożny zawodnik nadal czeka na debiut w oficjalnym meczu pod wodzą Pepa Guardioli. Niewykluczone, że w nadchodzącym sezonie to się zmieni.