Pep Guardiola się zdenerwował

2024-09-22 18:48:10; Aktualizacja: 1 dzień temu
Pep Guardiola się zdenerwował Fot. Viaplay
Mateusz Michałek Źródło: Viaplay

Manchester City udanie rozpoczął niedzielną potyczkę w Premier League z Arsenalem, bo prowadzenie dał mu Erling Braut Haaland. Później nie wszystko poszło jednak po myśli mistrza Anglii, co zaowocowało kopnięciem przez Pepa Guardiolę w swoje siedzenie.

Erling Braut Haaland otworzył wynik niedzielnego hitu w lidze angielskiej w jego dziewiątej minucie, wykorzystując prostopadłe podanie od Savinho. Z ważniejszych wydarzeń potem strzał İlkaya Gündoğana z rzutu wolnego zatrzymał się na słupku, a Rodri doznał kontuzji i musiał zejść z boiska.

W 22. minucie stan rywalizacji wyrównał Riccardo Calafiori, popisując się świetnym uderzeniem zza pola karnego. To właśnie po trafieniu autorstwa włoskiego środkowego obrońcy zdenerwował się prowadzący MC Pep Guardiola. Hiszpański szkoleniowiec kopnął w swoje siedzenie, ewidentnie mając jakieś zastrzeżenia do podopiecznych.

Z biegiem czasu stracili oni drugiego gola. Rezultat 2:1 dał londyńczykom Gabriel Magalhães. Brazylijski środkowy obrońca wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Bukayo Saki.

Drużyna przyjezdnych gra obecnie w osłabieniu po tym, jak w doliczonym czasie gry pierwszej połowy drugą żółtą kartkę obejrzał Leandro Trossard.

Ewentualna porażka zespołu Guardioli w ten weekend oznaczałaby, że Arsenal wyprzedzi go w tabeli Premier League. W przypadku zwycięstwa będzie miał na koncie 13 punktów, podczas gdy MC zostanie z 12. Po 12 „oczek” mają również Liverpool oraz Aston Villa.