Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” fot. sbonsi / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Manchester City

Pep Guardiola wypowiedział się na temat zarzutów, które FA skierowała przeciwko Manchesterowi City. Hiszpan przyznał, że ufa swoich zwierzchnikom, ale zapowiedział też, że jeśli ci nie są z nim szczerzy, to opuści szeregi mistrza Anglii.

Pep Guardiola powszechnie jest uważany za jednego z najlepszych trenerów w historii futbolu. Wcześniej sięgał on po trofea z FC Barceloną i Bayernem Monachium, a od lipca 2016 roku z sukcesami odpowiada za wyniki Manchesteru City.

Wystarczy wspomnieć, że za jego kadencji udało się zdobyć już jedenaście trofeów. Właściwie jedyny brakujący skalp w jego kolekcji z „Obywatelami” to triumf w Lidze Mistrzów. To będzie zresztą cel na resztę bieżącego sezonu.

Na drodze mistrza Anglii pojawiły się jednak w ostatnich dniach kłopoty. FA poinformowała bowiem o toczącym się od czterech lat śledztwie przeciwko klubowi, które wykazało liczne nieprawidłowości finansowe.

Klub wprawdzie zaprzeczył domniemanym zarzutom w stosownym komunikacie, ale na ten moment nie wiadomo, jak zakończy się cała sprawa.

O komentarz poproszony został zatem menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola. Hiszpan wierzy w niewinność swoich przełożonych, ale zapowiada jednocześnie, że jeśli cokolwiek przed nim ukryto, to odejdzie.

- Każde słowo, które wypowiadam na każdej konferencji prasowej i to nawet jeśli ludzie mi nie wierzą, jest spowodowane tym, że ja w to wierzę. A kiedy bronię klubu i ludzi z nim związanych, to dlatego, że z nimi pracuję. Kiedy natomiast pojawiają się jakieś oskarżenia, to podchodzę i pytam ich: „O co chodzi?” . Oni udzielają mi wyjaśnień i wszystko jest w porządku, ja im wierzę - stwierdził.

- Bo ja już powiedziałem, że jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie. Odejdę i już nas nie będzie, przyjaciele. Ręczę za to wszystko swoją twarzą, ponieważ wierzę w to w stu procentach i od pierwszego dnia bronię klubu - dodał.

- Uniewinnienie wiele dla nas znaczy, bo wtedy kończą się wszelkie podejrzenia. Nie zapominam, że było dziewięć drużyn z Premier League, które chciały wyrzucenia City z ligi i europejskich pucharów. Te drużyny naciskały i ja dobrze wiem, kim są - zakończył Guardiola.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy