PFK Soczi ze zgodą na transfer Imbuli

PFK Soczi ze zgodą na transfer Imbuli fot. Olympique Marsylia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RFS

Giannelli Imbula będzie kontynuował karierę w PFK Soczi.

O tym że istotnie 27-latek może wylądować w Rosji świadczył fakt, że skrócono jego wypożyczenie ze Stoke City do Lecce. Zainteresowanie nim wykazywały PFK Soczi oraz Lokomotiw Moskwa, pomimo tego nie udało się jednak sfinalizować żadnej operacji przed zamknięciem okna transferowego w sąsiadującym z nami krajem (to wygasło 21.02) i wydawało się, że z transakcji nici.

Finalnie defensywny pomocnik rozwiązał umowę z „Garncarzami” za porozumieniem stron, co oznaczało, ze może się on związać z takim klubem, w którego kraju była możliwość rejestracji zawodnika jeszcze przed procesem zakończenia współpracy z angielską ekipą. Z tego powodu naturalnym kierunkiem wydawała się Rosja.

Imbula w ostatnich dniach prowadził zaawansowane negocjacje z czerwoną latarnią Priemjer Ligi, a teraz widzimy tego efekty. Ekipa z Soczi wystąpiła do Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej o zgodę na rejestrację dwukrotnego reprezentanta Demokratycznej Republiki Konga i ją otrzymała.

Wkrótce zatem transfer powinien zostać oficjalnie potwierdzony przez klub, z którym były gracz m.in. Olympique’u Marsylia czy FC Porto ma podpisać kontrakt do 30 czerwca.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Wdowiak walczy o odejście z Cracovii Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Brighton podjęło decyzję również w sprawie Karbownika Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody” Ibrahimović uderza w... twórców FIFY i FIFPro. „Ktoś zarabia na moim wizerunku bez mojej zgody”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy