PFK Soczi ze zgodą na transfer Imbuli

PFK Soczi ze zgodą na transfer Imbuli fot. Olympique Marsylia
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: RFS

Giannelli Imbula będzie kontynuował karierę w PFK Soczi.

O tym że istotnie 27-latek może wylądować w Rosji świadczył fakt, że skrócono jego wypożyczenie ze Stoke City do Lecce. Zainteresowanie nim wykazywały PFK Soczi oraz Lokomotiw Moskwa, pomimo tego nie udało się jednak sfinalizować żadnej operacji przed zamknięciem okna transferowego w sąsiadującym z nami krajem (to wygasło 21.02) i wydawało się, że z transakcji nici.

Finalnie defensywny pomocnik rozwiązał umowę z „Garncarzami” za porozumieniem stron, co oznaczało, ze może się on związać z takim klubem, w którego kraju była możliwość rejestracji zawodnika jeszcze przed procesem zakończenia współpracy z angielską ekipą. Z tego powodu naturalnym kierunkiem wydawała się Rosja.

Imbula w ostatnich dniach prowadził zaawansowane negocjacje z czerwoną latarnią Priemjer Ligi, a teraz widzimy tego efekty. Ekipa z Soczi wystąpiła do Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej o zgodę na rejestrację dwukrotnego reprezentanta Demokratycznej Republiki Konga i ją otrzymała.

Wkrótce zatem transfer powinien zostać oficjalnie potwierdzony przez klub, z którym były gracz m.in. Olympique’u Marsylia czy FC Porto ma podpisać kontrakt do 30 czerwca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy