Piątek jednak kosztował 33 miliony euro

Piątek jednak kosztował 33 miliony euro
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Mediaset

Zgodnie ze sprawozdaniem finansowym Genoi, transfer Krzysztofa Piątka zamknął się w mniejszej kwocie niż początkowo podawano.

23 stycznia polski napastnik zasilił barwy Milanu. Wówczas świat obiegła informacja o kwocie przelanej na konto Genoi, która miała wynosić 35 milionów euro. Ponadto w przyszłości „Gryfoni” mogli liczyć na dodatkowe środki z tytułu zapisanych bonusów.

Tymczasem włoskie media ujawniły sprawozdanie finansowe byłego klubu 23-latka. Wynika z niego, że transfer zamknął się w kwocie 33 milionów euro plus bonusy.

Można wywnioskować, że ta transakcja pozwoliła Genoi wyjść na przysłowiową prostą. Wcześniej klub zmagał się z długiem na poziomie 63 milionów euro, który w 2018 roku został zmniejszony do 58 milionów euro. Po uwzględnieniu części środków ze sprzedaży zadłużenie ekipy z Genui zmalało o 20 milionów euro.  Można by rzec, że Polak przenosząc się do Milanu pomógł nie tylko sobie, ale i byłemu pracodawcy. 

W bieżącym sezonie Krzysztof Piątek rozegrał w sumie 38 meczów, zdobył 29 bramek i zanotował asystę.

***
Warto przypomnieć, że Piątek jest najdroższym polskim piłkarzem w historii. Rekord wynosi więc obecnie 33 miliony euro.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek Pochettino mówi „tak” Manchesterowi United, ale ma warunek OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton OFICJALNIE: Leonardo Campana w Wolverhampton Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Jevtić o krok od odejścia z Lecha Poznań. Testy medyczne Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej Hitowy transfer Odriozoli na ostatniej prostej OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund VAR po duńsku, czyli zasada 25 sekund Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe Krzysztof Piątek do Manchesteru United? To możliwe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy