Piątek: Mogę wejść na taki poziom, ale na razie dużo brakuje mi do Lewandowskiego

Piątek: Mogę wejść na taki poziom, ale na razie dużo brakuje mi do Lewandowskiego fot.
Mateusz Michałek
Źródło: WP SportoweFakty

Krzysztof Piątek w rozmowie z WP SportoweFakty wypowiedział się na temat Roberta Lewandowskiego.

23-letni napastnik w ciągu zaledwie kilku miesięcy z pilkarza Ekstraklasy stał się gwiazdą europejskich boisk. Najpierw błyszczał on w barwach Genoi, a następnie szybko zaczął trafiać do siatki w barwach Milanu. Na razie zdobył dla „Rossonerich” osiem bramek w 10 spotkaniach. Znakomita forma Piątka sprawiła oczywiście, że zaczął być on porównywany do Lewandowskiego.

- Czy czegoś mu zazdroszczę? Wszystko bym z jego gry wyjął dla siebie. Lewandowski jest niesamowitym napastnikiem. To jeden z trzech najlepszych napastników na świecie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Wspaniale gra tyłem do bramki, ma świetne wykończenie, jest silny. To po prostu kompletny napastnik.

- Nie oszukujmy się, dużo mi jeszcze brakuje do Roberta. Wiem, że mogę dojść do takiego poziomu, ale żeby tak się stało, wiele pracy przede mną. Jeśli już porównujemy mnie z Robertem, to na pewno muszę poprawić grę tyłem do bramki. On robi to wspaniale, nigdy nie traci piłki. A mi się to czasem zdarza. Robert o wiele lepiej ode mnie gra też między formacjami. No i przede wszystkim jest o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem. Mamy jednak wiele podobnych cech, zachowań na boisku. Gdy byłem młodszym zawodnikiem, podpatrywałem jego grę - przyznał Piątek (cały wywiad TUTAJ).

Już w czwartek reprezentacja Polski zmierzy się w pierwszym spotkaniu eliminacji Euro 2020 z Austrią. Kibice od dawna zastanawiają się, jak będze wyglądała jedenastka biało-czerwonych. Na razie nie wiadomo, czy Jerzy Brzęczek wystawi obok siebie Lewandowskiego i Piątka.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy