Piątek podsumował sezon 2018/2019

Piątek podsumował sezon 2018/2019 fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Krzysztof Piątek I Instagram

W niedzielę Milan rozegrał ostatni mecz w sezonie 2018/2019. Świetne dla siebie rozgrywki podsumował Krzysztof Piątek.

W zeszłym roku polski napastnik przeniósł się z Cracovii do Genoi, w barwach której od razu zaczął regularnie trafiać do siatki. Po zdobyciu 13 bramek w Serie A i sześciu w Pucharze Włoch Piątek przeniósł się zimą do Milanu, gdzie również szybko zaczął robić swoje. 23-latek miał nieco słabszą końcówkę sezonu, ale i tak może być z siebie bardzo zadowolony. W sumie strzelił w jego trakcie 30 goli i zaliczył dwie asysty.

Jak podsumował go Polak?

„I tak mój pierwszy sezon w Serie A dobiega końca. Przed przyjazdem do Włoch nie wyobrażałem sobie, że zdobędę łącznie 30 bramek dla dwóch drużyn, w których miałem przyjemność grać. W moich najpiękniejszych snach nie sądziłem, że będę najlepszym strzelcem Pucharu Włoch, trzecim w klasyfikacji ligi. Dziękuję wszystkim za wielkie wsparcie i emocje, które wspólnie przeżyliśmy. Teraz nadszedł czas na krótki odpoczynek, by potem dać z siebie maksimum w drużynie narodowej. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie jeszcze lepszy!” - napisał Piątek na Instagramie.

W niedzielę Milan wygrał ze SPAL 3:2, ale nie wystarczyło to, by „Rossoneri” mogli cieszyć się awansu do Ligi Mistrzów. Podopieczni Gennaro Gattuso uplasowali się ostatecznie na piątym miejscu w tabeli ligi włoskiej.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy