Piątek poluje na rekord. Polak może przejść do historii Serie A!

Piątek poluje na rekord. Polak może przejść do historii Serie A! fot.
Norbert Bożejewicz
Źródło: CalcioMercato.com

Krzysztof Piątek może po niedzielnym ligowym spotkaniu ze SPAL zapisać się w historii włoskich rozgrywek.

Reprezentant Polski przeniósł się przed startem kończących się już rozgrywek do Genoi z Cracovii i z miejsca stał się jedną z największych gwiazd zespołu za sprawą aż dziewiętnastu strzelonych bramek w 21 występach - 13 goli w lidze i 6 w Pucharze Włoch.

Bardzo dobra forma środkowego napastnika nie umknęła uwadze przedstawicielom silniejszych klubów, co w efekcie zaowocowało jego szybkim transferem do Milanu w trakcie zimowego okienka transferowego.

23-letni zawodnik po przeprowadzce na San Siro nadal imponuje wysoką dyspozycją strzelecką i według informacji przekazanych przez „CalcioMercato.com”, za sprawą ewentualnego trafienia w starciu kończącym ligowe zmagania ze SPAL (transmisja 26 maja godz. 20:30 w Eleven Sports 1), reprezentant Polski na stałe zapisze się w historii rozgrywek Serie A jako pierwszy piłkarz, który w dwóch klubach i to w jednym sezonie strzeli przynajmniej dziesięć bramek.

Krzysztof Piątek ma obecnie dziewięć zdobytych goli w barwach Milanu w pojedynkach o punkty i z pewnością w nadchodzącym starciu zrobi wszystko, aby umieścić futbolówkę w siatce oraz pomóc swojej drużynie odnieść niezwykle ważne zwycięstwo, które może jej zapewnić udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy