Pięć celów Xaviego na lato. To priorytety transferowe FC Barcelony

Pięć celów Xaviego na lato. To priorytety transferowe FC Barcelony fot. Daniel Castro / SPP/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Xavi, trener FC Barcelony, liczy na przeprowadzenie pięciu ruchów transferowych - informuje „Mundo Deportivo”.

João Cancelo wprowadził się znakomicie do zespołu, dlatego szkoleniowiec wierzy, że uda się go zatrzymać na następny sezon. To najprawdopodobniej będzie wiązać się z koniecznością przeprowadzenia transferu definitywnego.

Oprócz tego Hiszpan dostrzegł potrzebę sprowadzenia kogoś, kto da radę konkurować z Portugalczykiem na prawej stronie obrony.

Równie ważne jest pozyskanie nowego lewego obrońcy. To ma związek z prawdopodobnym odejściem Marcosa Alonso. Na liście życzeń figuruje nazwisko Álexa Valle z Levante i w tej chwili jest on głównym kandydatem do zastąpienia 32-latka.

Latem po rozstaniu z Sergio Busquetsem klub zakontraktował Oriela Romeu, ale nikt na Camp Nou nie ma wątpliwości, że jest to rozwiązanie tymczasowe.

Xaviemu marzy się ktoś pokroju Joshuy Kimmicha czy osiemnastoletniego Arthura Vermeerena, lecz najwyżej stoją notowania Guido Rodrígueza, a to za sprawą wygasającej umowy z Realem Betis.

Ostatnim celem jest angaż środkowego defensora. Tu na listę kandydatów trzeba będzie nieco poczekać, jednak „Duma Katalonii” z pewnością skupi się na okazjach rynkowych.

FC Barcelona ma również w pamięci potencjalny wykup João Félixa, który podobnie jak Cancelo, także szybko wpasował się skład mistrza Hiszpanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Dzieje się w Barcelonie. Xavi nie zgodził się na ten pomysł Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Z Bayeru Leverkusen do Bayernu Monachium?! Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Szymon Marciniak: To najtrudniejsza decyzja, jaką musiałem podjąć. Nie spałem przez to dwa dni Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Bayer Leverkusen zainteresowany piłkarzem Realu Madryt Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE] Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy Transfer Legii Warszawa dogadany. Powrót do Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy