Pięcioletni zakaz dla belgijskich kibiców?!

Pięcioletni zakaz dla belgijskich kibiców?!
Krzysztof Klebanowski
Krzysztof Klebanowski
Źródło: The Guardian

Podczas niedzielnego ligowego meczu między Standardem Liège i Anderlechtem Bruksela (2:0) kibice gospodarzy wywiesili baner, za który teraz przyjdzie im słono zapłacić.

Sprawa dotyczy Stevena Defoura – piłkarza Standardu Liège w latach 2006-2011, obecnie grającego w barwach Anderlechtu. Należy podkreślić, że między kibicami obu drużyn panują wrogie relacje, więc przenosiny pomocnika z Porto do stolicy Belgii bardzo rozzłościły  sympatyków „Czerwonych” (CZYTAJ: http://transfery.info/73156,steven-defour-i-jego-niemile-spotkanie-z-kibicami-standardu-wideo).


Przed spotkaniem kibice Standardu zaprezentowali „sektorówkę”, na której widniał napis „Czerwony albo martwy”. Obok hasła znajdował się zamaskowany morderca, trzymający w jednej ręce maczetę, a w drugiej obciętą głowę Defoura. 

Władze belgijskie i krajowa federacja piłki nożnej rozpoczęły działania mające na celu ukaranie fanatyków Standardu Liège. Baner spowodował oburzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które rozważa sankcje obejmujące nawet pięcioletni zakaz stadionowy oraz grzywnę w wysokości pięciu tysięcy euro dla każdego kibica, który był zaangażowany w akcję.

– Pracujemy razem z policją aby złapać wszystkich autorów tego baneru – stwierdziła rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Wicepremier Didier Reynders określił baner jako „bez smaku, głupi i nie do przyjęcia”. W podobnym tonie wypowiedział się Yves Leterme, były szef rządu,  a prywatnie kibic Standardu.

„Mecz został zniszczony przez miejscowych fanów. Pozostaję kibicem, ale wstydzę się przez ten baner.” – napisał na Twitterze.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Real Madryt: Znowu kontuzja, znowu Eden Hazard Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Barcelona i Liverpool z problemami w obronie. Ezequiel Garay zaoferowany obu klubom Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Szalona końcówka sezonu w lidze białoruskiej. Mistrz wyłoniony w doliczonym czasie gry [WIDEO] Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Prezes Interu jednoznacznie o sytuacji i przyszłości Eriksena Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Premier League: Pechowy występ Maupaya z Liverpoolem. Ostatni raz coś takiego zdarzyło się w... 1998 roku Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję Messi z coraz większymi szansami na transfer do Premier League?! Manchester City ma konkurencję

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy