Piękny gest Erika Expósito

2024-05-29 21:40:13; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Piękny gest Erika Expósito Fot. Mateusz Porzucek PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Śląsk Wrocław

Erik Expósito strzelił gola w meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy, w którym jego Śląsk Wrocław mierzył się z Rakowem Częstochowa (2:1). Mógł spróbować zdobyć druga bramkę, ale oddał rzut karny koledze z zespołu.

Erik Expósito z dorobkiem 19 bramek został królem strzelców Ekstraklasy, a następnie wybrany jej najlepszym napastnikiem. Z zespołem Śląska Wrocław zajął drugie miejsce w jej tabeli, ulegając Jagiellonii Białystok przez gorszy bilans bezpośrednich meczów. Hiszpan może zaliczyć rozgrywki do bardzo udanych.

Zwieńczył je trafieniem w spotkaniu ostatniej kolejki z Rakowem Częstochowa. Kapitan drużyny wpisał się na listę strzelców w 49. minucie. Kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry był z kolei faulowany w polu karnym gospodarzy. Wydawało się, że zaraz po tym ustawi sobie piłkę na jedenastym metrze.

Uczynił to ktoś inny, a mianowicie Matias Nahuel Leiva, który karnego nie zmarnował i dał wrocławianom zwycięstwo 2:1.

Jak czytamy na stronie internetowej Śląska, Expósito trafiając jeszcze raz do siatki, mógł zrównać się z Róbertem Pichem - liderem klasyfikacji najskuteczniejszych obcokrajowców w historii klubu. Wolał jednak oddać piłkę koledze z drużyny. Dlaczego?

Do Nahuela Leivy przyjechało wielu członków rodziny i możliwość celebrowania zdobycia bramki na ich oczach była dla niego czymś wyjątkowym. Expósito zachował się jak prawdziwy kapitan i chciał mu dać ten moment.

Kontrakt hiszpańskiego napastnika ze Śląskiem jest ważny do 30 czerwca. Cały czas nie wiadomo, jak potoczą się jego losy.