Piękny gest FC Basel po przegranej walce o tytuł. Wzięli przykład z Ibrahimovicia

Piękny gest FC Basel po przegranej walce o tytuł. Wzięli przykład z Ibrahimovicia
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Blick

FC Basel zdecydowało się na wykupienie całej strony w gazecie, by pogratulować BSC Young Boys zdobycia mistrzostwa Szwajcarii.

Przed kilkudziesięcioma dniami świat obiegła informacja o transferze Zlatana Ibrahimovicia do Los Angeles Galaxy. O przenosinach poinformował wówczas sam Szwed, który wykupił całą stronę w jednej z miejscowych gazet. Teraz na podobny ruch zdecydowało się FC Basel.

Drużyna z Bazylei po ośmiu latach dominacji w lidze szwajcarskiej utraciła w poprzedni weekend tytuł mistrzowski na rzecz BSC Young Boys. Ten drugi zespół znajdował się tuż za plecami FCB już od wielu lat i w końcu dopiął swego, ogrywając 2-1 FC Luzern. 

Dla FC Basel aktualne rozgrywki będą pierwszym od 9 lat sezonem bez zdobytego trofeum. Z Pucharu Szwajcarii w lutym wyeliminowało ich także BSC Young Boys, wygrywając wówczas 2-0.

Bazylea postanowiła nie załamywać rąk i pogratulowała swoim rywalom, wykupując całą stronę w znanej szwajcarskiej gazecie – „Blick”. Na stronie napisano: „Prosimy o zajęcie się pucharem z troską. Chcielibyśmy go odzyskać w dobrym stanie. FC Basel gratuluje BSC Young Boys zdobycia tytułu”.Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy