Piękny gest sędziego w Eredivisie. Nagiął przepisy, pozwalając uczcić pamięć Christiana Atsu [WIDEO]

Piękny gest sędziego w Eredivisie. Nagiął przepisy, pozwalając uczcić pamięć Christiana Atsu [WIDEO] fot. TV
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: beIN SPORTS

Christian Atsu to jedna z wielu ofiar tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi. Hołd zmarłemu złożył zawodnik Ajaksu Amsterdam, Mohammed Kudus, który po strzeleniu bramki w meczu ze Spartą Rotterdam zaprezentował światu specjalną koszulkę. Co ważne, 22-latek nie otrzymał za to żółtej kartki.

Sprawą Christiana Atsu żył przez kilkanaście dni cały piłkarski świat. Byłego zawodnika Newcastle United czy FC Porto, mimo długich poszukiwań, nie udało się uratować. 31-latek zmarł pod gruzami klubowego budynku przedstawiciela tureckiej ekstraklasy, Hataysporu, stając się jedną z wielu ofiar tragedii, która nawiedziła Turcję i Syrię.

Pamięć niespełnionej gwiazdy, szkolącej się niegdyś w Chelsea, uczciło wiele osób związanych z futbolem, w tym jej rodak - Mohammed Kudus.

Skrzydłowy Ajaksu Amsterdam wyszedł w minioną niedzielę w pierwszym składzie mistrzów Holandii na mecz ze Spartą Rotterdam. Ghańczyk długo czekał na swoje trafienie. W końcu jednak 22-latek dopiął swego w 84. minucie spotkania. Jak się okazało, rozchwytywany zawodnik specjalnie się na tę okazję przygotował.

Były zawodnik FC Nordsjælland przymierzył celnie w lewy górny narożnik bramki z rzutu wolnego, ustalając wynik rywalizacji na 4:0.

Kudus celebrował gola w szczególny sposób. Atakujący odsłonił koszulkę, pod którą znajdował się podkoszulek z napisem „RIP Atsu”.

Według zasad sędzia powinien ukarać 22-latka za ten czyn, lecz finalnie tego nie zrobił.

Pol van Boekel objął strzelca gola, ucinając sobie z nim krótką pogawędkę, po czym wznowił grę.

Co powiedział Kudusowi arbiter?

- Tu chodziło o coś więcej niż zasady gry w piłkę. Chodziło o życie i śmierć. Sędzia powiedział mi, że takie zachowanie jest niedozwolone, ale rozumie sytuację. Dziękuję mu i bardzo go szanuję. Christian Atsu był mi bardzo bliski. Wiele się od niego nauczyłem, regularnie udzielał mi rad. Grałem dla niego. Gdybym nie strzelił gola, to pokazałbym tę koszulkę po meczu - powiedział po spotkaniu 21-krotny reprezentant Ghany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji Al-Nassr gra z Al-Ahli: Znamy składy [OFICJALNIE]. Transmisja w polskiej telewizji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy