Piękny sen Legii Warszawa okazał się koszmarem. „Wojskowi” poza Ligą Konferencji Europy fot. FotoPyK

Legia Warszawa nie odrobiła jednobramkowej straty, a zamiast tego poniosła blamaż w starciu rewanżowym 1/16 finału Ligi Konferencji Europy z Molde. Norwegowie wygrali aż 3:0.

Kiedy losowanie par dobiegło końca, kibice „Wojskowych” byli w dobrych nastrojach. W końcu stołeczny klub mógł trafić znacznie gorzej.

Mało tego, pojawiły się głosy, że w rzeczywistości w tym dwumeczu brakuje wyraźnego faworyta, a niektórzy stawiali nawet na pewne zwycięstwo przedstawiciela Ekstraklasy.

Tymczasem 24 minuty spotkania w Norwegii wystarczyły, aby gospodarze strzelili trzy gole. Po przerwie Legia zdobyła dwie bramki i pozostała przy szansach na awans.

Na Łazienkowskiej zasiedli wierni fani, którzy nie mogli dopingować swoich ulubieńców podczas wyjazdowej potyczki. Kibice dali z siebie wszystko, czego jednak nie można powiedzieć o piłkarzach.

Od początku obserwowaliśmy festiwal błędów w wykonaniu gospodarzy.

Druga minuta przyniosła akcję Molde, po której piłkę przed siebie sparował Kacper Tobiasz. Ułatwił w ten sposób zadanie Fredrikowi Gulbrandsenowi. Napastnikowi pozostało wbić futbolówkę do siatki, co oczywiście miało miejsce.

Niedługo potem goście zabawili się z defensywą przeciwnika. Po centrze w pole karne Eirik Hestad uderzył piętą, a golkiper miejscowych mógł jedynie obserwować, jak „szmacianka” wpada do jego bramki.

Szansa na skrócenie dystansu nadarzyła się w doliczonym czasie gry. Wówczas Marc Gual z bliskiej odległości strzelił wprost w bramkarza. Hiszpan w 60. minucie w końcu trafił, ale jak się okazało, znajdował się na pozycji spalonej.

Wkrótce potem przypomniał o sobie Gulbrandsen, który wykorzystał podanie kolegi z lewej strony pola karnego.

Rezultat zawodów nie uległ już zmianie, a Legia Warszawa po bardzo słabym występie uległa ekipie z Norwegii 0:3 i odpadła z Ligi Konferencji Europy.

***

Kacper Tobiasz mógł to zrobić znacznie lepiej. Legia Warszawa w opałach w starciu z Molde... [WIDEO]

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ich pozostanie w Barcelonie nie jest pewne?! Padły cztery nazwiska Ich pozostanie w Barcelonie nie jest pewne?! Padły cztery nazwiska Zmiana w ostatniej chwili. Legia Warszawa z roszadą w składzie tuż przed meczem ze Stalą Mielec Zmiana w ostatniej chwili. Legia Warszawa z roszadą w składzie tuż przed meczem ze Stalą Mielec Piłkarz Zagłębia Lubin imponuje na wiosnę [WIDEO]. Te liczby wyglądają naprawdę dobrze Piłkarz Zagłębia Lubin imponuje na wiosnę [WIDEO]. Te liczby wyglądają naprawdę dobrze Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Tottenham - Arsenal [OFICJALNIE] Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Zdobył prawie 30 bramek w tym sezonie, odejdzie za 80 milionów euro? Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Gonçalo Feio skreślił kluczowego gracza Legii Warszawa?! „Nie pasuje do takiej gry” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta” Szykuje się wielki powrót do Górnika Zabrze?! „Lukas Podolski o nim pamięta”