Pierwsza wstępna propozycja za Erlinga Haalanda

Pierwsza wstępna propozycja za Erlinga Haalanda fot. Borussia Dortmund
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Sky

Chelsea złożyła pierwszą wstępną propozycję za Erlinga Haalanda. Borussia Dortmund zdecydowała się ją jednak odrzucić - informuje Sky.

Mimo że Erling Haaland nie grał na ostatnich Mistrzostwach Europy, to jego nazwisko wciąż przewijało się w największych sportowych mediach. Powodem tego było rzekome zainteresowanie Chelsea, która w tym oknie planuje ściągnąć do siebie młodego snajpera.

20-latek ma w kontrakcie wpisaną klauzulę odejścia w wysokości 75 milionów euro. W życie wejdzie jednak ona dopiero za rok. Dlatego takie kluby jak Manchester United, czy Real Madryt wolą przeczekać jeszcze jeden sezon i dopiero w letnim oknie 2022 roku podejmą próbę podpisania umowy z Norwegiem.

Mimo to Chelsea jest zdeterminowana, aby ściągnąć Haalanda do siebie jeszcze tego lata. Według wcześniejszych informacji, na Stamford Bridge są gotowi zapłacić za niego nawet aż 175 milionów euro.

Jednakże pierwsza oferta zawierała w sobie gotówkę, a do tego dwóch piłkarzy, dla których Thomas Tuchel niekoniecznie widzi miejsce w swoim zespole w przyszłym sezonie. Borussii Dortmund zaoferowani zostali bowiem Tammy Abraham oraz Callum Hudson-Odoi.

Całość nie przekonała działaczy niemieckiego klubu, ponieważ są oni zdecydowani, aby zatrzymać norweskiego snajpera u siebie przynajmniej do końca następnego sezonu. Tym bardziej że w tym oknie transferowym z zespołem pożegnał się już Jadon Sancho.

Håland do Borussii Dortmund trafił w styczniu 2020 roku. Od tamtego momentu zanotował 43 spotkania. W ich trakcie 40 razy trafiał do siatki i zaliczył 11 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy