Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach

Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfery.info

Radomiak Radom i Ruch Chorzów pożegnały się z Pucharem Polski. Przedstawiciele Ekstraklasy zostali wyeliminowani przez rywali z III ligi.

Za Radomiakiem Radom dziewięć meczów w Ekstraklasie. Ekipa z województwa mazowieckiego zdobyła w nich 11 punktów, co daje jej aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli. Między starciami ligowymi w środę podopieczni Constantina Gâlcy zmierzyli się w krajowym pucharze z Garbarnią Kraków, obecnie czwartą ekipą grupy czwartej III ligi (czwarty poziom rozgrywek).

Spotkanie rozpoczęło się udanie dla krakowskiego zespołu. W 26. minucie rzut karny na gola dającego mu prowadzenie zamienił Michal Klec. W 39. minucie korzystny dla gospodarzy wynik podwyższył Karol Wątroba.

W drugiej połowie bramkę dla gości zdobył Michał Kaput, ale na tym się skończyło. Garbarnia wygrała 2:1 i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski.

Z rozgrywkami pożegnał się też inny przedstawiciel najwyższego rodzimego szczebla, a mianowicie Ruch Chorzów, który został wyeliminowany przez rezerwy Legii Warszawa.

Najpierw na gola Maksymiliana Stangreta odpowiedział Tomasz Foszmańczyk z rzutu karnego. Po kolejnej bramce Aleksandra Wańka do siatki trafił Maciej Firlej. Na gola numer trzy autorstwa Adama Ryczkowskiego reakcji już nie było. Legioniści, którzy podobnie jak Garbarnia na co dzień rywalizują w III lidze (piąta lokata w tabeli grupy pierwszej), wygrali 3:2.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy