Pierwszoligowa Wisła Kraków wpłynęła do finału Pucharu Polski [WIDEO]

Pierwszoligowa Wisła Kraków wpłynęła do finału Pucharu Polski [WIDEO] fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Łukasz Grzywaczyk

Za nami pierwszy półfinałowy mecz Pucharu Polski. Pierwszoligowa Wisła Kraków pokonała 2:1 występującego w Ekstraklasie Piasta Gliwice.

Podopieczni Alberta Rudé błyskawicznie otworzyli wynik meczu. Już w pierwszej minucie spotkania, po dobrze rozegranym rzucie rożnym, do siatki gliwiczan trafił napastnik „Białej Gwiazdy” - 31-letni Szymon Sobczak. Polak ustawiony w okolicy piątego metra nie dał najmniejszych szans na interwencję Frantiskowi Plachowi.

Na osiem minut przed końcem pierwszej połowy, gdy wiele osób spodziewało się bramki wyrównującej w wykonaniu ekstraklasowego zespołu, prowadzenie gospodarzy podwyższył Jesús Alfaro. Były gracz rezerw FC Barcelony sprawił, że na przerwę Wisła Kraków schodziła z dwubramkową zaliczką.

Niecałe dziesięć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, w 54. minucie, gola kontaktowego na 2:1 zdobył Ariel Mosór. Jak się później okazało, bramka młodego stopera nie przyczyniła się do odwrócenia losów meczu, a Wisła Kraków została pierwszym finalistą Pucharu Polski w sezonie 2023/2024.

Tam z kolei zmierzą się z wygranym spotkania Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok, które swój początek będzie miało o 20:30. Transmisja w Polsat Sport Extra.