„Piłka meczowa” Carlo Ancelottiego. Władze Realu Madryt tracą zaufanie do Włocha

„Piłka meczowa” Carlo Ancelottiego. Władze Realu Madryt tracą zaufanie do Włocha fot. Pablo Morano/Xinhua/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Relevo | Marca

Carlo Ancelotti nie cieszy się już zbyt dużym zaufaniem władz Realu Madryt. Pogłębiający się kryzys „Królewskich” stawia Włocha w trudnej pozycji. Ważny wpływ na jego przyszłość będzie miał występ na Klubowych Mistrzostwach Świata - donosi Relevo.com.

Doświadczony Włoch zanotował świetny powrót na Estadio Santiago Bernabeu. 63-latek otrzymał ponowną szansę od Florentino Pereza, gdy jego kariera znajdowała się w ruchomych piaskach. Ancelotti z każdym tygodniem pracy w Evertonie zapadał się coraz bardziej, stąd wielu wróżyło mu przykry koniec kariery.

„Carletto” swoją drugą przygodę z Realem Madryt rozpoczął jednak świetnie, zdobywając dublet - Mistrzostwo Hiszpanii i Ligę Mistrzów. Poczciwy trener z Reggiolo wrócił znowu na szczyt, lecz na tym utrzymać się jest bardzo trudno.

Od kilku tygodni widać, że magia Włocha gaśnie. Zespół pod jego wodzą prezentuje się bardzo słabo pod wieloma względami, co wykorzystała FC Barcelona, która ten moment wyprzedza odwiecznego rywala w tabeli ośmioma punktami. Jak pokazuje historia, bardzo trudno odrobić taką stratę.

Jak podaje Sergio Santos z Relevo.com, zarząd Realu Madryt stracił zaufanie do Ancelottiego. Stało się to już po kompromitującej porażce w Superpucharze z „Dumą Katalonii”. Ostatnie rezultaty tylko pogłębiają ten niekorzystny dla czterokrotnego zdobywcy Ligi Mistrzów stan.

Z tego powodu ważny wpływ na jego przyszłość ma mieć występ „Królewskich” na Klubowych Mistrzostwach Świata. Porażka w turnieju skomplikuje sytuację 63-latka jeszcze bardziej.

Przed Ancelottim „piłka meczowa”, która rozpocznie się w najbliższą środę.

Oczywiście, nikt nie myśli o zwolnieniu już teraz. Zarząd madryckiej ekipy podejmie decyzję dopiero po zakończeniu sezonu.

Kontrakt Włocha wygasa w czerwcu 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub z Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdzą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy