2024-10-19 10:09:05; Aktualizacja: 10 godzin temu
Piłkarz Legii Warszawa wzbudził podziw Gonçalo Feio. „Pokazał, że może być naszym wzmocnieniem” Fot. Mateusz Porzucek | PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa w piątkowy wieczór pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk wynikiem 2-0. Cegiełkę do tego ważnego zwycięstwa dołożył 19-letni Wojciech Urbański, którego trener Gonçalo Feio umieścił w wyjściowym składzie. Portugalczyk po końcowym gwizdku był zadowolony z występu swojego młodego piłkarza, o czym wspomniał na pomeczowej konferencji prasowej.

Legia Warszawa ligowe zmagania wznowiła w najlepszy możliwy sposób, ponieważ w swoim pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej wygrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk wynikiem 2-0. Zwycięskie trafienia po stronie przyjezdnych zanotowali Ryōya Morishita, a także Kacper Chodyna.

Od samego początku na murawie pojawił się Wojciech Urbański, o którego nie tak dawno upominali się kibice Legii. W końcu otrzymał on swoją upragnioną szansę do zanotowania występu w wyjściowym składzie i trzeba przyznać, że na tle beniaminka zaprezentował się z przyzwoitej strony. Murawę opuścił natomiast w 54. minucie, choć jego zmiana była zależna od żółtej kartki, którą otrzymał jeszcze w pierwszej połowie.

19-latek po końcowym gwizdku otrzymał laurkę od trenera Gonçalo Feio, który na pomeczowej konferencji prasowej wypowiedział się na jego tema,t używając praktycznie samych superlatywnych określeń.

- Urbański to świetny przykład pracy i dyscypliny młodego gracza. Sztuką trenera nie jest wpuszczenie zawodnika, bo jest młody, ale dlatego, że jest gotowy. „Urbi” pokazał, że może być naszym wzmocnieniem. Pewnie mógłby zagrać dłużej, ale pamiętajmy, że miał na koncie żółtą kartkę. Pokazał dzisiaj świetną dyscyplinę taktyczną. To zawodnik, który ciężko pracował. Jego okres przygotowawczy był zachwiany. Był moment, w którym nie był gotowy na grę. Pracował, robił swoje, a dzisiaj udowodnił, że może pomóc - powiedział.

Legia już w najbliższy czwartek rozegra drugą kolejkę Ligi Konferencji. W niej rywalem stołecznego zespołu będzie FK TSC Bačka Topola.