Piłkarze A-League złapani po pijaku na przejażdżce wózkiem golfowym

Piłkarze A-League złapani po pijaku na przejażdżce wózkiem golfowym
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: The Australian

Nietypowy sposób na radzenie sobie z nudą związaną z kwarantanną wywołaną koronawirusem znalazło dwóch piłkarzy Wellington Phoenix. Obaj mogą przez to teraz ponieść duże konsekwencje.

Piłkarze nowozelandzkiego klubu od jakiegoś czasu przebywali w Sydney Academy of Sport, by uniknąć tym samym problemów z przemieszczaniem się do Australii i w izolacji przygotowywać się do kolejnych meczów A-League (która ostatecznie została zawieszona). Nie wszyscy zawodnicy wytrzymali jednak długo w takim odosobnieniu.

Jak informuje „The Australian”, dwóch graczy „The Hix”, reprezentant Nowej Zelandii pomocnik Tim Payne oraz bramkarz Oliver Sail we wtorkowy poranek zostali zatrzymani przez policję na jednej z dróg oddalonych o około pięć kilometrów od bazy ich klubu. Zawodnicy w chwili zatrzymania nie mieli na sobie koszulek, byli pod wpływem alkoholu i poruszali się... wózkiem golfowym. Payne jako kierowca został aresztowany przez funkcjonariuszy i w czerwcu ma stanąć przed sądem w Sydney.

Działacze Phoenix są wściekli na swoich piłkarzy i zamierzają teraz wszcząć wobec nich postępowanie, które ma doprowadzić do ich odpowiedniego ukarania. Swoje kroki wobec delikwentów zapowiedziała już również Australijska Federacja Piłkarska (FFA). Payne i Sail mogą spodziewać się nie tylko dotkliwej kary finansowej, ale być może nawet zawieszania w momencie, gdy A-League wznowi już swoje rozgrywki. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy